Kohus saatis taksojuhi mõrvanud vennad pikaks ajaks vangi ({{commentsTotal}})

{{1489384058000 | amCalendar}}

Pärnu maakohus mõistis esmaspäeval pikad vanglakaristused mullu jaanuaris taksojuhi mõrvanud vendadele Filip-Artur ja Benjamin Hiienurmele.

Kohus mõistis 21-aastasele Filip-Artur Hiienurmele ja 19-aastasele Benjamin Hiienurmele 15-aastase vanglakaristuse.

Kohus leidis, et tapmine oli vendade poolt toime pandud koos ning nende süü on ühine.

Kohus rahuldas ka taksojuhi lähedaste mittevaralise kahju nõude ning mõistis vendadelt Hiienurmedelt hukkunu lähedaste kasuks välja 13 022 eurot.

Lääne ringkonnaprokurör Gardi Anderson taotles Hiienurmedele kohtuvaidluses eluaegset vanglakaristust.

Prokuröri sõnul oli kohus temaga ühel meelel selles osas, et vendade osalus kuriteos oli võrdne.

Prokuröri kinnitusel on ta kohtuotsusega rahul.

"Apellatsiooniõiguse kasutamise otsustamiseks tuleb põhistatud otsusega veel tutvuda," ütles Anderson ERR-ile.

Tänavu 9. jaanuaril alanud protsessil tunnistasid vennad oma süüd osaliselt.

Andersoni sõnul lõid kurjategijad taksojuht Lembitut (65) noaga vähemalt 95 korda - pähe, kaela, kätesse ja jalgadesse, mistõttu too suri.

Benjamin Hiienurme kaitsja Rünno Roosmaa ütles kohtuvaidluses, et on tutvunud üle 1000 lehekülje pikkuse toimikuga ega näinud seal tõendeid, mis kinnitaks üheselt kohtualuste süüd tapmises. "Mis puudutab autoröövi, siis sellele vastu vaielda ei saa," lisas ta.

Mullu 31. jaanuaril kella 21 ajal sai politsei teate, et Pärnumaal on taksojuhilt röövitud sõiduk Mercedes-Benz ja taksojuhiga ei ole õnnestunud ühendust saada.

Politsei tuvastas, et auto lahkus Eestist kella 22 paiku Ikla kaudu ning seejärel informeeris politsei kolleege nii Lätis kui Leedus.

Leedu politsei abiga peeti röövitud sõiduk ja selles olnud Eesti kodanikest vennad Panevėžyse lähedal kinni.

Kadunud taksojuhi torkehaavadega surnukeha leiti järgmisel päeval Pärnumaalt Pulli küla lähedalt.

Hiljem andis Leedu kuriteos kahtlustatavad vennad Eestile kriminaaluurimse jätkamiseks ja nende üle kohtupidamiseks üle.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.