MISA kolib Narva ja muudab nime ({{commentsTotal}})

MISA nõukogu juht Kristina Kallas (keskel).
MISA nõukogu juht Kristina Kallas (keskel). Autor/allikas: ERR
{{1489395260000 | amCalendar}}

Interatsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) nõukogu otsustas esmaspäeval, et organisatsioon kolib 2018. aastaks Narva ja korraldab konkursi juhatuse esimehe kohale. Varem on paika pandud, et uueks nimeks saab integratsiooni sihtasutus.

MISA nõukogu esimees Kristina Kallas ütles pressikonverentsil, et sihtasutus kolib 2018. aasta 30. juuniks Narva kogu peakorteri. "Uus juht alustab tööd Tallinnas, kuid edaspidi töötab Narvas," sõnas Kallas, lisades, et Narvas eesti keele oskuse arendamine paraneb.

Praeguse MISA juhataja Dmitri Burnaševi leping lõpeb 30. juunil, mai keskpaigaks loodab nõukogu juhi ära valida.

Nimevahetust põhjendas Kallas sellega, et praegune nimi on kohmakas, liiatigi ei tegele sihtasutus kuigi palju rändeteemadega.

"Nimemuutus on tingitud ka sisulistest muutmisest, sooviks olla pigem kompetentsikeskus mitte vaid ainult hangete läbiviija. Suund on sinnapoole, et rohkem ise teha," lausus Kristina Kallas. Domeenis saab www.integratsioon.ee.

Lisaks on Kallase sõnul seatud eesmärgiks, et võetakse Eesti keele majad oma tiiva alla. Samuti jätkatakse rahvuskultuuri seltside tegevuse toetamist, plaanis on telesarja tootmine ja Eesti vabariigi 100. aastapäevaga seotud tegevused.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema