Hanso: Tapa ostujõud kahekordistub liitlasvägede saabumisega ({{commentsTotal}})

Juba mõne nädala pärast saabub Tapale liitlasvägede lahingugrupp: rohkem kui tuhande hästitasustatud sõduri saabumine tähendab, et Tapa linna ostujõud sisuliselt kahekordistub, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso.

Umbes 1200 Tapale saabuvast sõdurist enamik on britid, kuid lisaks tuleb Eestisse sõdureid ka Prantsusmaalt ja Taanist. Nad hakkavad saabuma märtsi teises pooles ja aprilli esimese nädala lõpuks on kogu lahingugrupp kohal.

"Ma arvan, et ma ei tee liiga suuri avaldusi, kui ma ütlen, et Tapa valla ostujõud järgneva nelja-viie kuu jooksul kahekordistub reaalselt," lausus Hannes Hanso.

"Liitlased jäävad ju siia ilma lõppkuupäevata. Usun, et me näeme neid siin ka kümne aasta pärast. See on pika perspektiivi teema. Neil peab olema võimalus raha kulutada. Kuhu oma vaba aja energiat suunata. Töökohad, kohalik kogukond peab saama sellest kõigest kasu," lisas ta.

Tapa seisukohast on põhiline küsimus see, kas sõduritel on linnas piisavalt teha, sest kui pole, viivad sõdurid oma raha lihtsalt mujale, näiteks Rakverre või hoopis Tallinnasse.

Tapa vallavanema sõnul on kohalikud ettevõtjad hakanud avama söögikohti ning hiljuti avati ka ostukeskus, kuid investeerimisvõimalusi on linnas veel üksjagu.

Tapa vallavanem Alari Kirt ütles, et ruumi on meelelahutuskohtadele, näiteks bowlingusaalile. Samuti tekib ilmselt vajadus üürielamispindade järele pikemas perspektiivis.

kolonelleitnant Mati Tikerpuu märkis, et enim tuntakse muret sportimisvõimaluste üle, et pakkuda kõikidele võimalikult palju tegevust.

EAS-i hinnangul ei vajaks Tapa ettevõtjad erilahendusi, sest juba pakutavad toetused on piisavad.

"Ma ei arva, et me Tapale peaks tegema spetsiaalselt eraldi meetme selle jaoks. Olemasoleva meetmed pluss meie turismiarenduskeskuse hea töö tagab selle, et see asi saab korda," lausus EAS-i juhatuse liige Indrek Kaju.

"Kui keegi tahab näiteks avada väikest toitlustuskohta. Väikest bowlingusaali või sellist asja, siis starditoetus on selliseks asjaks piisav," lisas ta.

EAS pakkus välja, et Lääne-Virumaa ettevõtjatele võiks korraldada tutvumisreisi mõnda Saksamaa väikelinna, mis on varasemalt võtnud vastu suure hulga liitlassõdureid.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics