"Aktuaalne kaamera" uuris Wildersi sünnilinnas, mida tema poliitikast arvatakse ({{commentsTotal}})

Venlo on umbes Tartu suurune linn Hollandi ja Saksamaa piiri ääres, kust on pärit Hollandi kõige vastuolulisem poliitik, immigratsioonivastane Geert Wilders. Kui hollandlased kolmapäeval oma hääle valimiskastidesse poetavad, on võtmeküsimus, kas võidab Venlos üles kasvanud Wilders või tänane peaministripartei. "Aktuaalne kaamera" uuris Wildersi sünnilinnas, mida inimesed tema poliitikast arvavad.

Venlo on kaunis tüüpiline Hollandi väikelinn - puhas, ontlik ja üsna ühetaoline. Seal kasvas üles poliitik, kelle edule või läbikukkumisele elab sel nädalal kaasa kogu Euroopa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Geert Wildersi ühemehepartei lubab keelustada koraani, kinni panna mošeed ja kokkuvõttes viia Hollandi välja Euroopa Liidust.

Kuigi Wildersi Vabaduspartei on viimastel nädalatel küsitlustes populaarsust kaotamas, on ta peaministripartei järel siiski kindlalt teist kohta hoidmast.

"Ma arvan, et Venlos hääletab suur osa inimesi Wildersi poolt. Ta räägib asju, mida inimesed tahavad kuulda," arvas Dorus Wildersist.

Samas on ka neid, kes teda ei poolda. "Ta ei ole minu tüüp," ütles Wouter.

"Ta on hull. Sinusugused ei tuleks siis enam Hollandisse või Amsterdami puhkama, sest tunduks, et olete siin võõrad," ütles Ruud "Aktuaalse kaamera" ajakirjanikule Johannes Trallale.

"Ta on natuke rassist," märkis Jan.

Willi sõnul on Wildersil nii häid kui ka kahtlema panevaid mõtteid. "Wildersil oli häid mõtteid, aga ka mõtteid, mille puhul mõtled, et ta on hull. Näiteks see, et kõik välismaalased peavad lahkuma. See ei ole vajalik. Halvad peavad välja minema, aga head võivad jääda," selgitas Will.

"Tal on tore soeng, suur suu, aga midagi ei tee. Pole hea," kommenteeris aga Aad.

"Ta on liiga äärmuslik," arvas Mario.

Mario usub, et tegelikult meeldib Wilders siiski paljudele, kuid nad ei ütle seda. "Sest kui moslemid seda näevad, siis võib-olla tulevad nad kaklema," selgitas ta.

"Meil on liiga palju moslemitest välismaalasi. Wilders räägib liiga palju, aga ei tee midagi. Kui on vaja päriselt tegusid teha, siis ei ole teda kuskil," sõnas Jan.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema