Eestikeelses Vikipeedias loodetakse jõuda miljoni artiklini ({{commentsTotal}})

Kui praegu on eestikeelses Vikipeedias ligikaudu 155 tuhat eestikeelset artiklit, siis 2020. aastaks võiks neid olla juba miljon - selline ambitsioonikas plaan võiks idee algatajate sõnul olla väärikas kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Selleks, et eestikeelsesse Vikipeediasse kirjutataks võimalikult paljudest Eesti asjadest, ootavad Tartu ülikool ja MTÜ Wikimedia Eesti veebientsüklopeediasse artikleid juurde looma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vikipeedias on praegu artikleid ligi 300 keeles, 13 keelt on esindatud rohkem kui miljoni artikliga. Miljon+ idee algatajate soov on, et lähiaastatel võiks miljoni artikli keeleks saada ka eesti keel.

"Kui vaadata Vikipeedia arengut praegu, siis eesti keel jõuaks miljoni artiklini aastaks 2090. Me kõik saame aru, et see on lihtsalt liiga hilja. See tähendab, et me peame midagi tegema ja me saame teha seda, et Eesti ülikoolid, head toetajad, me saame innustada, me saame ise kirjutada ja ülikoolidena saame pakkuda koolitusi," rääkis Miljon+ idee algataja, Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma.

Nii oodatakse koolitustel osalema kõiki, kes tunnevad, et nende jaoks huvipakkuval teemal eestikeelses Vikipeedias artiklit ei ole.

"Tihtilugu on inimestel keerulised eelarvamused selle kohta, et sellega ei ole võimalik hakkama saada, aga mõneti tahame näidata, et sellega tuleb igaüks toime," ütles Vikipeedia administraator Ivo Kruusamägi.

Suured ambitsioonid on aga ka võrulastel, kes peavad alates 2005. aastast võrukeelset Vikipeediat.

"Saaks 10 000, praegu on seal viis ja pool tuhat artiklit. Nüüd võiks poole rohkem saada, saaks üle kümne tuhande ära, siis oleks väga hea," rääkis võrukeelse Vikipeedia üks eestvedajatest, keeleteadlane Sulev Iva.

Suurele eesmärgile kaasa aitamiseks saavad käed külge panna ka setod ja mulgid.

"Võru Vikipeediasse saab ka seto ja mulgi keeles artikleid kirjutada - siis tuleb seto või mulgi lipukene nurka. Kindlasti, kõik kes vähegi oskavad võru, seto või mulgi keeles kirjutada, väga hea oleks, kui teeksite hästi palju artikleid meile," ütles Iva.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema