Eestikeelses Vikipeedias loodetakse jõuda miljoni artiklini ({{commentsTotal}})

Kui praegu on eestikeelses Vikipeedias ligikaudu 155 tuhat eestikeelset artiklit, siis 2020. aastaks võiks neid olla juba miljon - selline ambitsioonikas plaan võiks idee algatajate sõnul olla väärikas kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Selleks, et eestikeelsesse Vikipeediasse kirjutataks võimalikult paljudest Eesti asjadest, ootavad Tartu ülikool ja MTÜ Wikimedia Eesti veebientsüklopeediasse artikleid juurde looma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vikipeedias on praegu artikleid ligi 300 keeles, 13 keelt on esindatud rohkem kui miljoni artikliga. Miljon+ idee algatajate soov on, et lähiaastatel võiks miljoni artikli keeleks saada ka eesti keel.

"Kui vaadata Vikipeedia arengut praegu, siis eesti keel jõuaks miljoni artiklini aastaks 2090. Me kõik saame aru, et see on lihtsalt liiga hilja. See tähendab, et me peame midagi tegema ja me saame teha seda, et Eesti ülikoolid, head toetajad, me saame innustada, me saame ise kirjutada ja ülikoolidena saame pakkuda koolitusi," rääkis Miljon+ idee algataja, Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma.

Nii oodatakse koolitustel osalema kõiki, kes tunnevad, et nende jaoks huvipakkuval teemal eestikeelses Vikipeedias artiklit ei ole.

"Tihtilugu on inimestel keerulised eelarvamused selle kohta, et sellega ei ole võimalik hakkama saada, aga mõneti tahame näidata, et sellega tuleb igaüks toime," ütles Vikipeedia administraator Ivo Kruusamägi.

Suured ambitsioonid on aga ka võrulastel, kes peavad alates 2005. aastast võrukeelset Vikipeediat.

"Saaks 10 000, praegu on seal viis ja pool tuhat artiklit. Nüüd võiks poole rohkem saada, saaks üle kümne tuhande ära, siis oleks väga hea," rääkis võrukeelse Vikipeedia üks eestvedajatest, keeleteadlane Sulev Iva.

Suurele eesmärgile kaasa aitamiseks saavad käed külge panna ka setod ja mulgid.

"Võru Vikipeediasse saab ka seto ja mulgi keeles artikleid kirjutada - siis tuleb seto või mulgi lipukene nurka. Kindlasti, kõik kes vähegi oskavad võru, seto või mulgi keeles kirjutada, väga hea oleks, kui teeksite hästi palju artikleid meile," ütles Iva.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.