Uurimine: kogu Renault' juhtkond oli seotud heitmenäitajate pettusega ({{commentsTotal}})

Renault.
Renault. Autor: Gonzalo Fuentes/Reuters/Scanpix

Prantsuse autotootja Renault kasutas rohkem kui 25 aastat "petustrateegiaid" nii diisel- kui bensiinimootoriga autode heitmetestides, selgus Prantsuse uurijate raportist kolmapäeval.

"Kogu juhtimisahel" kuni peadirektori Carlos Ghosnini oli seotud arvatava pettusega, märgiti raportis.

Pariisi prokuratuur alustas jaanuaris Renault' osas uurimist seoses kahtlusega, et autotootja pettis heitmetestidel.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSParvlaev Soela.Parvlaev Soela.
Fotod: mais alustab saarte vahel sõitu uus parvlaev Soela

Baltic Workboatsi laevatehases spetsiaalselt Saaremaa ja Hiiumaa vaheliseks laevaühenduseks ehitatud parvlaev Soela sai valmis veidi enne tähtaega ja läheb liinile 1. maist.

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.
Ühe minuti loeng: kuidas on seotud keel, kultuur ja värvid?

Värvid ümbritsevad meid kõikjal. Igal asjal on oma värv – merel, murul, taeval, lilledel ning kõik tehislikud objektid meie ümber on värvilised. Värve ei saa objektist lahutada ja vaadata ainult värvi ennast. See on asjaolu, mis muudab lastele värvisõnade omandamise raskeks, märgib Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi tõlkeõpetuse dotsent Mari Uusküla.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.