Brasiilias lasub 21 lihatööstusel kahtlus halvaks läinud liha eksportimisel ({{commentsTotal}})

Brasiilia lihatööstus Autor: Reuters/Scanpix

Brasiilia president Michel Temer rahustab riike, kes on mures teadete pärast nagu ekspordiks Brasiilia tahtlikult halvaks läinud looma- ja linnuliha.

Presidendi sõnul on Brasiilias üle 4800 lihatööstuse, probleemid puudutavad neist vaid 21 tööstust, millest omakorda vaid kuue liha on müüdud välismaale, vahendasid ERR-i teleuudised.

Korruptsioonikahtluse tõttu on Brasiilia rohkem kui 11 000 sanitaarinspektorist alustatud juurdlust 33 suhtes.

Reedel lahvatanud skandaali keskmes on politsei teade, et mõned lihatööstused on korrumpeerunud sanitaarametnike abil võltsitud dokumente kasutades müünud välismaale roiskunud või salmonellapisikuid sisaldavat liha.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.