Raport: Brüsseli linnaosas tegutseb 51 terrorisidemetega rühmitust ({{commentsTotal}})

Silt Molenbeekis.
Silt Molenbeekis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Belgia pealinna Brüsseli politsei on tuvastanud Molenbeeki linnaosas 51 organisatsiooni, millel kahtlustatakse sidemeid terroristidega, selgus konfidentsiaalsest raportist.

Möödunud aastal käis Belgia politsei Molenbeekis ukselt uksele ja kontrollis rohkem kui 8600 maja ning üle 22 600 sealset elanikku ehk veerandit kõigist elanikest, et Brüsseli julgeolekut suurendada, vahendas Politico.

Belgia siseminister Jan Jambon lubas Molenbeekis puhastuse korraldada pärast seda, kui võimud said kinnitust, et paljud Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakute kahtlusalused kas elasid või tegutsesid selles piirkonnas.

Võimud koostasid nimekirja inimestest, keda tuleks nende võimalike terrorisidemete tõttu jälgida. Nimekirja pandi 72 inimest, kellest 26 elab praegu Süürias ja 46 Belgias. Viimastest 20 on vangis ja 26 tegevust jälgitakse tähelepanelikult.

Vastavalt raportile ei ole viimase 12 kuu jooksul keegi Belgiast Süüriasse võitlema läinud.

Toimetaja: Karin KoppelSaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.