Raport: Brüsseli linnaosas tegutseb 51 terrorisidemetega rühmitust ({{commentsTotal}})

Silt Molenbeekis. Autor: Reuters/Scanpix

Belgia pealinna Brüsseli politsei on tuvastanud Molenbeeki linnaosas 51 organisatsiooni, millel kahtlustatakse sidemeid terroristidega, selgus konfidentsiaalsest raportist.

Möödunud aastal käis Belgia politsei Molenbeekis ukselt uksele ja kontrollis rohkem kui 8600 maja ning üle 22 600 sealset elanikku ehk veerandit kõigist elanikest, et Brüsseli julgeolekut suurendada, vahendas Politico.

Belgia siseminister Jan Jambon lubas Molenbeekis puhastuse korraldada pärast seda, kui võimud said kinnitust, et paljud Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakute kahtlusalused kas elasid või tegutsesid selles piirkonnas.

Võimud koostasid nimekirja inimestest, keda tuleks nende võimalike terrorisidemete tõttu jälgida. Nimekirja pandi 72 inimest, kellest 26 elab praegu Süürias ja 46 Belgias. Viimastest 20 on vangis ja 26 tegevust jälgitakse tähelepanelikult.

Vastavalt raportile ei ole viimase 12 kuu jooksul keegi Belgiast Süüriasse võitlema läinud.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.