Raport: Brüsseli linnaosas tegutseb 51 terrorisidemetega rühmitust ({{commentsTotal}})

Silt Molenbeekis.
Silt Molenbeekis. Autor: Reuters/Scanpix

Belgia pealinna Brüsseli politsei on tuvastanud Molenbeeki linnaosas 51 organisatsiooni, millel kahtlustatakse sidemeid terroristidega, selgus konfidentsiaalsest raportist.

Möödunud aastal käis Belgia politsei Molenbeekis ukselt uksele ja kontrollis rohkem kui 8600 maja ning üle 22 600 sealset elanikku ehk veerandit kõigist elanikest, et Brüsseli julgeolekut suurendada, vahendas Politico.

Belgia siseminister Jan Jambon lubas Molenbeekis puhastuse korraldada pärast seda, kui võimud said kinnitust, et paljud Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakute kahtlusalused kas elasid või tegutsesid selles piirkonnas.

Võimud koostasid nimekirja inimestest, keda tuleks nende võimalike terrorisidemete tõttu jälgida. Nimekirja pandi 72 inimest, kellest 26 elab praegu Süürias ja 46 Belgias. Viimastest 20 on vangis ja 26 tegevust jälgitakse tähelepanelikult.

Vastavalt raportile ei ole viimase 12 kuu jooksul keegi Belgiast Süüriasse võitlema läinud.

Toimetaja: Karin KoppelHääletuskaardid.Hääletuskaardid.
AfD delegaadid lükkasid parteijuhi muudatusettepanekud tagasi

Saksa immigratsioonivastase erakonna AfD (Alternatiiv Saksamaale) juhile sai laupäeval osaks alandav lüüasaamine, kui parteikongressile kogunenud delegaadid lükkasid tagasi tema programmimuudatused.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.