USA keelas Lähis-Ida lendudel süle- ja tahvelarvutid ({{commentsTotal}})

{{1490075520000 | amCalendar}}

USA keelas teisipäevast süle- ja tahvelarvutite pardalevõtmise kümnest Lähis-Ida lennujaamast Ühendriikidesse startivatel lendudel, hoiatades, et äärmuslased plaanivad rünnata reisilennukeid elektroonikaseadmetesse peidetud pommidega.

Kõrgete ametiisikute teatel on kaheksa riigi üheksale lennufirmale antud alates teisipäeva hommikust 96 tundi aega, et keelata mobiiltelefonist suuremate seadmete pardalevõtmine. Keeld kehtib otselendudel Ühendriikidesse ning laieneb ka mängukonsoolidele. Kõik seadmed on võimalik ära anda pagasisse.

Saudi Airlines ja Royal Jordanian teavitasid juba varem oma kliente, et käsipagasis ei saa kaasa võtta suuremaid elektroonikaseadmeid kui mobiiltelefon.

Royal Jordanian ütles, et kõik sellised seadmed - kaasa arvatud süle- ja tahvelarvutid, fotoaparaadid, kaamerad, DVD-mängijad ja elektrooniliste mängude seadmed - tuleb panna äraantavasse pagasisse vastavalt uutele USA valitsuse reeglitele, mis jõustuvad 21. märtsist.

Keeld ei kehti ainult mobiiltelefonidele ja meditsiiniseadmetele, mida on lennureisi ajal vaja.

Uudistekanal CNN teatas viitega ühele USA ametnikule, et keeld on ilmselt seotud ohuga, mida kätkeb endas Araabia poolsaare Al-Qaeda ehk AQAP.

Financial Times kirjutas viitega ametnikele, et uued reeglid kehtivad kaheksale Lähis-Ida riigile, sealhulgas Egiptusele, Jordaaniale, Saudi Araabiale ja Araabia Ühendemiraatidele.

Guardian aga märkis, et uus kord, mida levitati USA transpordiohutuse ameti konfidentsiaalse e-kirjaga, kehtib 13 riigi suhtes.

Tegemist on president Donald Trumpi administratsiooni järjekordse sammuga karmistada julgeolekut Ühendriikide piiridel.

Üks USA ametnik ütles AP-le, et keeld kehtib vahemaandumiseta lendudele USA-sse 10 rahvusvahelisest lennujaamast, mis teenindavad Kairot Egiptuses, Ammani Jordaanias, al-Kuwayti Kuveidis, Casablancat Marokos, Dohat Kataris, Ar-Riyadi ja Jiddah't Saudi Araabias, Istanbuli Türgis ning Abu Dhabit ja Dubaid Araabia Ühendemiraatides.

Ametniku sõnul on keeld tähtajatu.

Royal Jordanian ütles, et keeld kehtib nende lendudele New Yorki, Chicagosse, Detroiti ja Montreali.

Sky Newsi andmetel kavatseb ka Suurbritannia keelustada enamiku elektroonikaseadmeid osadest Lähis-Ida riikidest saabuvatel lendudel. Briti valitsus ei ole esialgu seda teadet kommenteerinud.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.