USA keelas Lähis-Ida lendudel süle- ja tahvelarvutid ({{commentsTotal}})

{{1490075520000 | amCalendar}}

USA keelas teisipäevast süle- ja tahvelarvutite pardalevõtmise kümnest Lähis-Ida lennujaamast Ühendriikidesse startivatel lendudel, hoiatades, et äärmuslased plaanivad rünnata reisilennukeid elektroonikaseadmetesse peidetud pommidega.

Kõrgete ametiisikute teatel on kaheksa riigi üheksale lennufirmale antud alates teisipäeva hommikust 96 tundi aega, et keelata mobiiltelefonist suuremate seadmete pardalevõtmine. Keeld kehtib otselendudel Ühendriikidesse ning laieneb ka mängukonsoolidele. Kõik seadmed on võimalik ära anda pagasisse.

Saudi Airlines ja Royal Jordanian teavitasid juba varem oma kliente, et käsipagasis ei saa kaasa võtta suuremaid elektroonikaseadmeid kui mobiiltelefon.

Royal Jordanian ütles, et kõik sellised seadmed - kaasa arvatud süle- ja tahvelarvutid, fotoaparaadid, kaamerad, DVD-mängijad ja elektrooniliste mängude seadmed - tuleb panna äraantavasse pagasisse vastavalt uutele USA valitsuse reeglitele, mis jõustuvad 21. märtsist.

Keeld ei kehti ainult mobiiltelefonidele ja meditsiiniseadmetele, mida on lennureisi ajal vaja.

Uudistekanal CNN teatas viitega ühele USA ametnikule, et keeld on ilmselt seotud ohuga, mida kätkeb endas Araabia poolsaare Al-Qaeda ehk AQAP.

Financial Times kirjutas viitega ametnikele, et uued reeglid kehtivad kaheksale Lähis-Ida riigile, sealhulgas Egiptusele, Jordaaniale, Saudi Araabiale ja Araabia Ühendemiraatidele.

Guardian aga märkis, et uus kord, mida levitati USA transpordiohutuse ameti konfidentsiaalse e-kirjaga, kehtib 13 riigi suhtes.

Tegemist on president Donald Trumpi administratsiooni järjekordse sammuga karmistada julgeolekut Ühendriikide piiridel.

Üks USA ametnik ütles AP-le, et keeld kehtib vahemaandumiseta lendudele USA-sse 10 rahvusvahelisest lennujaamast, mis teenindavad Kairot Egiptuses, Ammani Jordaanias, al-Kuwayti Kuveidis, Casablancat Marokos, Dohat Kataris, Ar-Riyadi ja Jiddah't Saudi Araabias, Istanbuli Türgis ning Abu Dhabit ja Dubaid Araabia Ühendemiraatides.

Ametniku sõnul on keeld tähtajatu.

Royal Jordanian ütles, et keeld kehtib nende lendudele New Yorki, Chicagosse, Detroiti ja Montreali.

Sky Newsi andmetel kavatseb ka Suurbritannia keelustada enamiku elektroonikaseadmeid osadest Lähis-Ida riikidest saabuvatel lendudel. Briti valitsus ei ole esialgu seda teadet kommenteerinud.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Allikas: BNSINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics