ERM võib naabriks saada korterelamud ({{commentsTotal}})

Kui Eesti Rahva Muuseumi hoonet Tartusse Raadile ehitama hakati, oli üks eesmärkidest see, et muuseumi kõrval on koht avalikuks kasutamiseks mõeldud hoonetele, mitte praegu planeeritavale elamurajoonile.

Nüüd aga on õhus võimalus, et sajandi ehituseks nimetatud muuseum võib endale naabriks saada neljakorruselised korterelamud.

Rajada ERM-i B-sissepääsu kõrvalkruntidele ainult neljakorruselisi korterelamuid, on arendajate idee osaühingust Roiser Team, kes Tartu vallalt selleks otstarbeks ka 6,2 hektari suuruse maa paar aastat tagasi ostsid.

Arendajate plaan ei ole meeltmööda aga paljudele, sealhulgas muuseumi direktorile Tõnis Lukasele.

"ERM pidi olema arengumootor, aga selle sadadeks aastateks planeeritud arengu alguseks matta meid kohe magalasse kinni ei ole õige," ütles Lukas.

Muuseumijuht selgitas, et muuseumi ümber avatud aladel ei saaks öörahu tõttu ilmselt paljusid üritusi enam läbi viia.

Varasema detailplaneeringu mõte oli see, et kui inimene tuleb muuseumisse, saaks ta pärast kultuurielamusi lähedal ööbida, külastada näiteks jäähalli või ujulat ehk leida tegevust mitmeks päevaks.

Arendaja soovil algatas Tartu vald hoopiski uue detailplaneeringu koostamise, et ärimaa sihtotstarvet muuta elamumaaks.

Tartu valla arhitekti Riivo Leiteni sõnul on tegemist asjade loomuliku käiguga, sest kinnistuomanikud leidsid, et selliseid äripindasid, nagu soovis ERM enda ümber näha, pole otstarbekas rajada.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudisedPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics