ERM võib naabriks saada korterelamud ({{commentsTotal}})

Kui Eesti Rahva Muuseumi hoonet Tartusse Raadile ehitama hakati, oli üks eesmärkidest see, et muuseumi kõrval on koht avalikuks kasutamiseks mõeldud hoonetele, mitte praegu planeeritavale elamurajoonile.

Nüüd aga on õhus võimalus, et sajandi ehituseks nimetatud muuseum võib endale naabriks saada neljakorruselised korterelamud.

Rajada ERM-i B-sissepääsu kõrvalkruntidele ainult neljakorruselisi korterelamuid, on arendajate idee osaühingust Roiser Team, kes Tartu vallalt selleks otstarbeks ka 6,2 hektari suuruse maa paar aastat tagasi ostsid.

Arendajate plaan ei ole meeltmööda aga paljudele, sealhulgas muuseumi direktorile Tõnis Lukasele.

"ERM pidi olema arengumootor, aga selle sadadeks aastateks planeeritud arengu alguseks matta meid kohe magalasse kinni ei ole õige," ütles Lukas.

Muuseumijuht selgitas, et muuseumi ümber avatud aladel ei saaks öörahu tõttu ilmselt paljusid üritusi enam läbi viia.

Varasema detailplaneeringu mõte oli see, et kui inimene tuleb muuseumisse, saaks ta pärast kultuurielamusi lähedal ööbida, külastada näiteks jäähalli või ujulat ehk leida tegevust mitmeks päevaks.

Arendaja soovil algatas Tartu vald hoopiski uue detailplaneeringu koostamise, et ärimaa sihtotstarvet muuta elamumaaks.

Tartu valla arhitekti Riivo Leiteni sõnul on tegemist asjade loomuliku käiguga, sest kinnistuomanikud leidsid, et selliseid äripindasid, nagu soovis ERM enda ümber näha, pole otstarbekas rajada.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudisedPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.