Tondile rajatakse memoriaal langenud ohvitseridele ({{commentsTotal}})

Tallinnasse Tondi kasarmute juurde kerkib memoriaal langenud Eesti ohvitseridele.

Tondi tänava hoonete 53 ja 55 vahelisele pärnaalleele rajatava memoriaali eskiisi autoriks on skulptor Jaak Soans. Ehitaja leidmiseks on Tallinna linn välja kuulutanud riigihanke.

Rajatise tugikonstruktsiooniks on roostevabast terasest ümartorud, kuhu kinnitatakse graniidist nimeplaadid, kuhu peavad mahtuma umbes 2000 ohvitseri nimed. Memoriaal koosneb kahest kolme ja poole meetri kõrgusest tiivast kogupikkusega ligi 14 meetrit.

Pärnaallee puude ümber tuleb ehitajal teha malmrest, aga puude vahedesse rajada punasest kivist sillutis.

Monumentaali loomise eestvedaja, kunagine kaitsekolledži ülem Jaak Haud ütles ERR-ile, et Tondipoiste ausammas on püstitatud nelja detsembrimässu ajal langenud kadetile, kuid teiste langenud sõjakooli lõpetajate mälestus on jäädvustamata.

Ta meenutas, et sõjakooli lõpetanutest 1238 langes omal ajal NKVD ohvriks, umbes 800 noort meest langes Teise maailmasõja ajal erinevatel rinnetel.

Pärnaallee, kuhu memoriaal ehitatakse, on istutatud 1936. aastal sõjakooli kadettide poolt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics