Tondile rajatakse memoriaal langenud ohvitseridele ({{commentsTotal}})

Tallinnasse Tondi kasarmute juurde kerkib memoriaal langenud Eesti ohvitseridele.

Tondi tänava hoonete 53 ja 55 vahelisele pärnaalleele rajatava memoriaali eskiisi autoriks on skulptor Jaak Soans. Ehitaja leidmiseks on Tallinna linn välja kuulutanud riigihanke.

Rajatise tugikonstruktsiooniks on roostevabast terasest ümartorud, kuhu kinnitatakse graniidist nimeplaadid, kuhu peavad mahtuma umbes 2000 ohvitseri nimed. Memoriaal koosneb kahest kolme ja poole meetri kõrgusest tiivast kogupikkusega ligi 14 meetrit.

Pärnaallee puude ümber tuleb ehitajal teha malmrest, aga puude vahedesse rajada punasest kivist sillutis.

Monumentaali loomise eestvedaja, kunagine kaitsekolledži ülem Jaak Haud ütles ERR-ile, et Tondipoiste ausammas on püstitatud nelja detsembrimässu ajal langenud kadetile, kuid teiste langenud sõjakooli lõpetajate mälestus on jäädvustamata.

Ta meenutas, et sõjakooli lõpetanutest 1238 langes omal ajal NKVD ohvriks, umbes 800 noort meest langes Teise maailmasõja ajal erinevatel rinnetel.

Pärnaallee, kuhu memoriaal ehitatakse, on istutatud 1936. aastal sõjakooli kadettide poolt.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.