Kaitsepolitsei: klassikaline äärmuslus on Eestis hääbumas ({{commentsTotal}})

Kaitsepolitsei maja
Kaitsepolitsei maja Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kaitsepolitsei märgib oma värskes aastaraamatus, et klassikaline äärmuslus on Eestis suuresti hääbumas, kujutamata endast riigi julgeolekule märkimisväärset ohtu.

Eelmine aasta näitas, et hirm pagulaste saabumise ees puhuti alusetult suureks, kuid kohalikel pagulasvastastel aktivistidel ei ole tegelikult vaenlast, kelle vastu oma viha suunata.

Kaitsepolitsei tõdes, et abstraktne jutt Euroopa islamiseerumisest ei haakunud Eesti tegelikkusega ning pagulastemaatika jäigi mullu teiste, päriselt mõjukate sündmuste varju.

Immigrantide õigusrikkumisi, mida saaks üles puhuda, esines Eestis väga vähe ning sellest said pagulasvastased ilmselt ka ise aru, mistõttu on sellekohane reaalne tegevus soikunud ehk kaitsepolitsei hinnangul on tegemist varjupoksiga.

"Endale tähelepanu otsinud rühmitise (Odini sõdalased) tegevus on algusest peale küsimusi tekitanud, sest õhin põhines väidetavate tumedanahalistest korrarikkujate otsimises, samas kui rühmitise endiste ja praeguste juhtide paturegistrisse kuuluvad röövid, vargused, joobes autojuhtimine, elatisrahavõlad ja isegi tapmine," märkis aastaraamat.

Kaitsepolitsei hinnangul eelmisel aastal ksenofoobide entusiasm võrreldes 2015. aastaga pigem rauges ja seda vaatamata sellele, et sotsiaalmeedias jätkus pagulaste vastu suunatud vaenu õhutamine ning toimusid mõned sisserände vastased meeleavaldused.

Esimeste Euroopa rändekava alusel ümberpaigutatud põgenike Eestisse saabumise järel tegid pagulasvastased mõned üleskutsed tuvastada pagulaste elukohad ning riputasid sotsiaalmeediasse Eesti linnade tänavatel tehtud pilte teise nahavärviga inimestest.

"Kui mõni kambana tänavatel jõlkumine välja arvata, jäigi agitatsioon peamiselt sotsiaalmeediasse ja midagi muud märkimisväärset ei toimunud," nentis kaitsepolitsei.

Kapo tuvastas mõned pagulasvastased aktivistid, kes üritasid kaasata venekeelseid isikuid, et oma sõnumit venekeelses meedias levitada ning kuigi sellel laiemat mõju polnud, andis see siiski Vene propagandakanalitele võimaluse Eestis ja Euroopas laiemaltki pagulastemaatika kaudu pingeid tekitada.

Toimetaja: Marek KuulINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics