Prantsuse politsei vahistas valimiste ajaks rünnakut kavandanud mehed ({{commentsTotal}})

{{1492516380000 | amCalendar}}

Prantsusmaa sadamalinnas Marseille's vahistas politsei teisipäeva hommikul kaks meest, kes siseministeeriumi andmetel kavandasid valimiste ajal rünnaku korraldada.

"Need kaks radikaliseerunud meest sünniaastatega 1987 ja 1993 olid Prantsusmaa kodanikud ja kavatsesid sooritada väga varsti, sellega pean ma silmas lähipäevi, Prantsusmaa pinnal rünnakut," rääkis siseminister Matthias Fekl Reutersi teatel pressikonverentsil.

Fekl lisas, et politsei korraldab läbiotsimisi ning valimiste ja kandidaatide turvameetmeid on tugevdatud.

The Locali teatel oli politseile teada, et tegu on radikaliseerunud isikutega, kes mõlemad tulid Prantsusmaa põhjaosast.

Marseille's korraldatud läbiotsimisel leiti ühest korterist relvi ja lõhkeaineid, mida kasutati näiteks Pariisi rünnakute pommivöödes.

Mõnede meediaväljaannete teatel ütlevad luureallikad, et rünnata kavatseti konkreetset presidendikandidaati, nimesid pole aga nimetatud. Võimud ei ole seda väidet kinnitanud.

Pühapäeval toimuva presidendivalimiste esimese vooru ajaks tuuakse Prantsusmaal välja 50 000 korrakaitsjat, et takistada võimalikke rünnakuid või äärmuslaste vägivallapuhanguid.

Prantsuse võimud leidsid vahistatute juurest relvi

Prantsuse võimud leidsid pärast kahe "kohese rünnaku" kavandamises kahtlustatava mehe vahistamist relvi ja pommimaterjali, teatasid uurimisele lähedased allikad.

Pariisi prokurör Francois Molins täpsustas ajakirjanikele, et leiti kolm kilo lõhkeaineid, mitmeid tulirelvi ja sunniitliku äärmusrühmituse ISIS lipp.

Molinsi sõnul pole veel selge, mida täpselt rünnata kavatseti, kuid oht oli kahtlematult vahetu.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR/BNSINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics