Prantsuse politsei vahistas valimiste ajaks rünnakut kavandanud mehed ({{commentsTotal}})

{{1492516380000 | amCalendar}}

Prantsusmaa sadamalinnas Marseille's vahistas politsei teisipäeva hommikul kaks meest, kes siseministeeriumi andmetel kavandasid valimiste ajal rünnaku korraldada.

"Need kaks radikaliseerunud meest sünniaastatega 1987 ja 1993 olid Prantsusmaa kodanikud ja kavatsesid sooritada väga varsti, sellega pean ma silmas lähipäevi, Prantsusmaa pinnal rünnakut," rääkis siseminister Matthias Fekl Reutersi teatel pressikonverentsil.

Fekl lisas, et politsei korraldab läbiotsimisi ning valimiste ja kandidaatide turvameetmeid on tugevdatud.

The Locali teatel oli politseile teada, et tegu on radikaliseerunud isikutega, kes mõlemad tulid Prantsusmaa põhjaosast.

Marseille's korraldatud läbiotsimisel leiti ühest korterist relvi ja lõhkeaineid, mida kasutati näiteks Pariisi rünnakute pommivöödes.

Mõnede meediaväljaannete teatel ütlevad luureallikad, et rünnata kavatseti konkreetset presidendikandidaati, nimesid pole aga nimetatud. Võimud ei ole seda väidet kinnitanud.

Pühapäeval toimuva presidendivalimiste esimese vooru ajaks tuuakse Prantsusmaal välja 50 000 korrakaitsjat, et takistada võimalikke rünnakuid või äärmuslaste vägivallapuhanguid.

Prantsuse võimud leidsid vahistatute juurest relvi

Prantsuse võimud leidsid pärast kahe "kohese rünnaku" kavandamises kahtlustatava mehe vahistamist relvi ja pommimaterjali, teatasid uurimisele lähedased allikad.

Pariisi prokurör Francois Molins täpsustas ajakirjanikele, et leiti kolm kilo lõhkeaineid, mitmeid tulirelvi ja sunniitliku äärmusrühmituse ISIS lipp.

Molinsi sõnul pole veel selge, mida täpselt rünnata kavatseti, kuid oht oli kahtlematult vahetu.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR/BNSPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.