Eestis elav türklane: Erdogani autokraatsus muutus nüüd ametlikuks ({{commentsTotal}})

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan oli juba varem autokraatlik riigijuht, kuid referendumiga muutus see ametlikuks, ütles Eestis elav Türgi kodanik Mustafa Çelik.

"Ta oli nagunii autokraatne mees, nüüd muutus ainult see, et nüüd on ta seda ametlikult, sest referendum tehti selleks, kas saab olla "sultan" või mitte. Nüüd ta ametlikult saab," kommenteeris Çelik "Ringvaates".

Tema sõnul on Erdoğani jaoks aga raske see, et ta ei oodanud nii tasavägist tulemust. "51 ja 49 protsenti - see näitas, et iga teine inimene on tema vastu. See on väga raske tema jaoks," märkis Çelik.

Çelik käis Türgis ERR-i operaatorina referendumit kajastamas. Samuti hääletas ta Türgis referendumil ning andis enda sõnul "ei"-hääle.

Tema hinnangul toetavad Erdoğani pigem madalama haridustasemega inimesed, sest president oskab väga hästi tavaliste inimestega suhelda.

"Me peame aktsepteerima, et Erdoğan on väga edukas. Ta võib olla väga spetsiifiline karakter, aga ta on väga edukas, ta oskab väga hästi tavaliste inimeste tasemel rääkida. Aga nende seas, kes õpivad ülikoolis või kes on lõpetanud ülikooli, on tema toetajate hulk väike - 25 protsenti. Erdoğanile annavad hääle need, kes on madalama haridusega, ja pigem moslemid," selgitas Çelik.

Toimetaja: Merili NaelPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.