Eestis elav türklane: Erdogani autokraatsus muutus nüüd ametlikuks ({{commentsTotal}})

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan oli juba varem autokraatlik riigijuht, kuid referendumiga muutus see ametlikuks, ütles Eestis elav Türgi kodanik Mustafa Çelik.

"Ta oli nagunii autokraatne mees, nüüd muutus ainult see, et nüüd on ta seda ametlikult, sest referendum tehti selleks, kas saab olla "sultan" või mitte. Nüüd ta ametlikult saab," kommenteeris Çelik "Ringvaates".

Tema sõnul on Erdoğani jaoks aga raske see, et ta ei oodanud nii tasavägist tulemust. "51 ja 49 protsenti - see näitas, et iga teine inimene on tema vastu. See on väga raske tema jaoks," märkis Çelik.

Çelik käis Türgis ERR-i operaatorina referendumit kajastamas. Samuti hääletas ta Türgis referendumil ning andis enda sõnul "ei"-hääle.

Tema hinnangul toetavad Erdoğani pigem madalama haridustasemega inimesed, sest president oskab väga hästi tavaliste inimestega suhelda.

"Me peame aktsepteerima, et Erdoğan on väga edukas. Ta võib olla väga spetsiifiline karakter, aga ta on väga edukas, ta oskab väga hästi tavaliste inimeste tasemel rääkida. Aga nende seas, kes õpivad ülikoolis või kes on lõpetanud ülikooli, on tema toetajate hulk väike - 25 protsenti. Erdoğanile annavad hääle need, kes on madalama haridusega, ja pigem moslemid," selgitas Çelik.

Toimetaja: Merili NaelINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics