Ekspert: May arvab, et tal on kindel plaan ({{commentsTotal}})

Välispoliitika ekspert Aap Neljas arvab, et Briti peaministri Theresa May kindlus valimiste välja kuulutamise osas annab märku sellest, et ta soovib saavutada tugevamat positisooni Euroopa Liiduga Brexiti läbirääkimisteks.

"Ta arvab, et tal on on kindel plaan ja ta teab, kuidas edasi liikuda. Ja ta loodab, et see tugevam mandaat annab talle ka Euroopa Liiduga läbirääkimistel tugevama positsiooni ja ka võimaluse vajadusel kompromisse teha," kommenteeris Aap Neljas "Aktuaalse kaamera" stuudios.

"Ta sai peaminisrtiks ilma peaministri kandidaat olemata, nüüd ta soovib saada personaalset mandaati. Teiselt poolt nagu arvamusküsitlused näitavad, on Briti konservatiividel arvamusküsitluses suur edumaa - 44 protsenti on valmis nende poolt hääletama ja ta loodab saavutada parlamendis suuremat enamust, kui tal praegu on," ütles Neljas.

Neljas tunnistas, et on loomulikult võimalik, et May populaarsus kukub. "Opositsiooniparteid, Leiboristlik partei, Liberaaldemokraadid kindlasti lähevad kampaaniat tegema selle põhjendusega, et nemad sooviksid teistsugust Brexitit. Mitte kõva Brexitit, vaid sellist pehmet Brexitit, mis jätaks Ühendkuningriigi Euroopa Liidu ühisturule," lausus ta.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.