USA ekspresident George H.W. Bush viibib haiglas ({{commentsTotal}})

USA endine president George H.W. Bush.
USA endine president George H.W. Bush. Autor: SCANPIX / REUTERS

USA endine president George H.W. Bush viibib haiglas kerge kopsupõletikuga, teatas teisipäeval tema kantselei.

Teadaande kohaselt viidi 92-aastane Bush Houstoni haiglasse köhaga seoses, mis ei lasknud tal puhata.

Parkinsoni tõbe põdev Bush on viimastel aastatel väga harva avalikkuse ees viibinud.

Aastatel 1989-1993 Ühendriikide presidendina töötanud Bush on elusolevatest USA endistest riigipeadest vanim ja ta on viimastel aastatel olnud korduvalt haiglaravil.

Ekspresident Bush sai 2014. aastal Euroopa Parlamendilt medali Berliini müüri langemise 25. aastapäeva puhul. Bush, kes oli president 1989. aastal, kui müür varises, sai Robert Schumani medali teenete eest turvalise ja rahumeelse Euroopa kindlustamiseks. Bush oli esimene ameeriklane, kes selle auhinna pälvis. Auhinda hakati andma 1986. aastal ja teiste hulgas on selle saanud paavst Johannes Paulus II.

Allikas: AP-BNSPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.