Guardian: USA kaalub Põhja-Korea katserakettide allatulistamist ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea ballistilise raketi Pukguksong-2 katsetus tänavu veebruaris.
Põhja-Korea ballistilise raketi Pukguksong-2 katsetus tänavu veebruaris. Autor/allikas: KCNA/KNS/STR/AFP/Scanpix

USA kaalub Põhja-Korea katserakettide allatulistamist võimaliku vastumeetmena uutele raketikatsetustele, teatasid allikad ajalehele Guardian.

Ajalehe artikli kohaselt tahab USA sellega saata Põhja-Korea võimudele sõnumi, et võtab raketikatsetuste lõpetamise nõudmist väga tõsiselt.

Väljaande arvates on USA eriti mures asjatundjate hinnangute pärast, mille kohaselt Põhja-Korea valmistub uueks tuumakatsetuseks.

Guardiani info kohaselt on USA kongressi informeeritud võimalusest tulistada Põhja-Korea raketid alla katsetuse ajal, kuid mingeid konkreetseid otsuseid pole selles osas langetatud. Üheks võimaluseks on kasutada Korea poolsaarele läheneva lennukikandja raketitõrjesüsteeme või Jaapani õhutõrjet.

Lõuna-Koreasse kavandatav USA raketitõrjesüsteem Thaad ei ole veel tegevusvalmis.

USA president Donald Trump kiitis teisipäevases usutluses Hiina abi Põhja- Korea survestamisel ning kaitses oma positsiooni pehmenemist Hiina suhtes kaubandus- ja teistes küsimustes.

Intervjuus telekanalile Fox News põhjendas Trump varasemast kriitikast loobumist president Xi Jinpingiga loodud suhtega.

"Mida ma peaksin tegema? Alustama Hiinaga kaubandussõda, kui tegelda tuleb hoopis suurema probleemiga, otse öeldes Põhja-Koreaga. Seepärast suhtlen ma Hiinaga suure lugupidamisega. Vaatame, mida president Xil õnnestub teha," ütles Trump.

Põhja- Korea viimane läbi kukkunud raketikatsetus oli hulljulge provokatsioon, ütles teisipäeval USA kaitseminister Jim Mattis.

Mattis alustas teisipäeval Saudi Araabias nädalast ringsõitu Lähis-Idas.

Kaitseministri sõnul üritas Põhja- Korea liider "taas hulljulgelt midagi provotseerida, püüdes ebaõnnestunult välja tulistada ballistilist raketti".

Mattis tunnustas Hiinat püüete eest saada olukord Põhja-Koreas "kontrolli alla" eesmärgiga muuta Korea poolsaar tuumarelvavabaks.

Allikas: AP-STT-BNSINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics