Berliin: Briti ennetähtaegsed valimised Brexiti kõnelusi ei tõkesta ({{commentsTotal}})

Suurbritannia ja Euroopa Liidu lipp.
Suurbritannia ja Euroopa Liidu lipp. Autor: AFP/Scanpix

Ühendkuningriigi ennetähtaegsed parlamendivalimised Brexiti-kõnelusi ei tõkesta, teatas Berliin kolmapäeval.

Saksa valitsuse pressiesindaja Ulrike Demmeri sõnul kõneles Saksa kantsler Angela Merkel teisipäeval Briti peaministri Theresa Mayga. "Saksa valitsus eeldab, et kõnelustega saab edasi liikuda katkestusteta," ütles Demmer.

Saksa välisministeeriumi pressiesindaja sõnul loodab välisminister, et Briti valimised viivad Brexiti kõnelustel suurema selguse ja ennustatavuseni.

"Me oleme huvitatud ennustatavusest ja kindlusest, sest tahame, et see protsess viidaks lõpuni ettenähtud ajaga ja peamiselt sellepärast, et meil pole tarvis häireid selles läbirääkimisprotsessis - ei alguses ega lõpus," ütles Martin Schäfer.

Briti parlamendis hääletatakse kolmapäeva pärastlõunal ennetähtaegsete valimiste korraldamise üle 8. juunil.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.