Prantsuse võimud: terroriakti sepitseja on seotud Belgia pühasõdalastega ({{commentsTotal}})

Clement Baur (vasakul) ja Mahiedine Merabet.
Clement Baur (vasakul) ja Mahiedine Merabet. Autor: AFP/Scanpix

Prantsusmaal Marseille's teisipäeval vahistatud mees, keda kahtlustatakse Prantsuse presidendivalimiste ajaks rünnaku kavandamises, on seotud Belgias Verviers' tegutseva džihadistide jõuguga, kirjutas sealne meedia.

Pariisi prokurör Francois Molins ütles, et Clement Baur ja Mahiedine Merabet plaanisid kahtlustuse kohaselt peatselt Prantsusmaal vägivaldse rünnaku korraldada, vahendas Politico.

Politsei leidis nende korteri läbiotsimisel relvi, lõhkeaineid ning äärmuslikke propagandamaterjale ning -videoid.

Molins ja Baur olid islamiusku pöördunud 2007. aastal ning neil oli sidemeid nii Tšetšeenia kui Belgia džihadistlike jõukudega. Baur oli tuttav ka Belgia võimudele, kes teda jälgisid.

Presidendivalimiste esimene voor toimub Prantsusmaal pühapäeval.

Toimetaja: Karin KoppelPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.