Austraalia tahab kodakondsuse saamist karmistada ({{commentsTotal}})

Austraalia peaminister Malcolm Turnbull.
Austraalia peaminister Malcolm Turnbull. Autor: Reuters/Scanpix

Canberra avalikustas neljapäeval kava karmistada kodakondsuse saamiseks tehtavat eksamit ning lubas seada "Austraalia väärtused" esiplaanile.

Muu hulgas oodatakse kodakondsuse taotlejatelt senisest paremat inglise keele oskust, võrdõiguslikkusesse uskumist ning samuti kehtestatakse nelja-aastane prooviperiood.

Peaminister Malcolm Turnbulli sõnul on Austraalia "erakordne riik".

"Meid ei määratle ei rass ega religioon ega kultuur, nagu see defineerib paljusid teisi riike," ütles Turnbull ajakirjanikele. "Meid defineerib pühendumus ühistele väärtustele, poliitilistele väärtustele, õigusriigi põhimõttele, demokraatiale, vabadusele, üksteise austamisele, võrdsusele meeste ja naiste vahel."

"Need on põhiväärtused, mis muudavad meid austraallasteks," sõnas ta. "Meie kodakondsusprotsess peaks seda peegeldama."

Muudatusteni on viinud üha kasvanud populistlik surve ning sisserändajate vastase erakonna Üks Rahvas esilekerkimine.

Kodakondsuse taotlejaid ootab kava kohaselt edaspidi nõue olla alaline elanik neli aastat, tänasel päeval on nõude pikkus üks aasta.

Samuti tuleb taotlejatel näidata oma tööajalugu ning seda, kuidas neil on õnnestunud ühiskonda sisse sulanduda.

Valitsus tühistas teisipäeval viisarežiimi hooajalistele välistöölistele ning asendas selle uue süsteemiga, mille eesmärk on vähendada töötust austraallaste hulgas.

Kodakondsusseaduse muudatusettepanekud lähevad parlamenti hääletusele lähiajal.

Allikas: AFP-BNSPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.