Maakonnahaiglates napib lastearste ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Mitmed arstide erialaseltsid ei ole rahul olukorraga, kus vastsündinute abistamise ja raviga ei tegele laste- vaid muude erialade arstid.

Paraku on selline olukord nii mõneski maakonna üldhaiglas, näiteks sündis üle-eelmisel aastal Eestis 14 105 last, neist enamik Tallinna või Tartu haiglates, kus on ööpäev läbi kohal ka lastearstid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

19 protsenti ehk ligi viiendik lapsi sündis aga maakondade haiglates, kus lastearstid, kes lapsed üle vaataksid, puuduvad.

Eesti lastearstide liidu presidendi Ülle Einbergi sõnul on teatud üldhaiglad, kus lastearste ei ole ööpäevases valves ja teenust osutavad anestesioloogid või sisearstid.

Eriti teravalt on probleem Einbergi sõnul Rakvere haiglas, kus lastearsti valveteenus puudub täielikult ja nii on lisaks sünnitusabile raske ka lastele erakorralise abi andmisega.

Erialaseltside hinnangul tuleb haiglates, kus lastearsti ööpäevaringselt ei ole, sünnitusabi osutamine lõpetada.

Toimetaja: Marek KuulPõhja-Korea ballistilise raketi Pukguksong-2 katsetus tänavu veebruaris.Põhja-Korea ballistilise raketi Pukguksong-2 katsetus tänavu veebruaris.
Põhja-Korea kinnitas "edukat" raketikatsetust

Põhja-Korea kinnitas esmaspäeval "edukat" ballistilise keskmaaraketi katsetust.

Uuendatud: 12:01