USA, Vene kosmonaut asusid Baikonurilt teele ISS-i ({{commentsTotal}})

Kasahstanist Baikonuri kosmodroomilt asusid neljapäeval Rahvusvahelise Kosmosejaama (ISS) poole teele USA ja Vene kosmonaut.

Start oli kell 13.13 (Eesti aeg kell 10.13). Piloteeritav transpordilaev Sojuz MS-04 eraldus kanderaketi Sojuz-FG kolmandast astmest, edastas Interfaxi korrespondent kosmodroomilt.

Kosmosejaamaga põkkutakse kuus tundi pärast õhkutõusu.

Kosmoselaeva pardal on Vene kosmonaut Fjodor Jurtšihhin ja USA astronaut Jake Fisher. Viimase aastakümne jooksul pole ISS-i kaheliikmelist meeskonda saadetud. Kolmanda meeskonnaliikme asemel on 70 kilo toitu.

ISS-il ootavad neid ühendriiklane Peggy Whitson, venelane Oleg Novitski ja prantslane Thomas Pesquet.

Ekspeditsiooni pikkuseks on kavandatud 136 ööpäeva.

Allikas: Interfax-BNSHääletuskaardid.Hääletuskaardid.
AfD delegaadid lükkasid parteijuhi muudatusettepanekud tagasi

Saksa immigratsioonivastase erakonna AfD (Alternatiiv Saksamaale) juhile sai laupäeval osaks alandav lüüasaamine, kui parteikongressile kogunenud delegaadid lükkasid tagasi tema programmimuudatused.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.