USA, Vene kosmonaut asusid Baikonurilt teele ISS-i ({{commentsTotal}})

Kasahstanist Baikonuri kosmodroomilt asusid neljapäeval Rahvusvahelise Kosmosejaama (ISS) poole teele USA ja Vene kosmonaut.

Start oli kell 13.13 (Eesti aeg kell 10.13). Piloteeritav transpordilaev Sojuz MS-04 eraldus kanderaketi Sojuz-FG kolmandast astmest, edastas Interfaxi korrespondent kosmodroomilt.

Kosmosejaamaga põkkutakse kuus tundi pärast õhkutõusu.

Kosmoselaeva pardal on Vene kosmonaut Fjodor Jurtšihhin ja USA astronaut Jake Fisher. Viimase aastakümne jooksul pole ISS-i kaheliikmelist meeskonda saadetud. Kolmanda meeskonnaliikme asemel on 70 kilo toitu.

ISS-il ootavad neid ühendriiklane Peggy Whitson, venelane Oleg Novitski ja prantslane Thomas Pesquet.

Ekspeditsiooni pikkuseks on kavandatud 136 ööpäeva.

Allikas: Interfax-BNSEurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.