Tillerson süüdistab Iraani provokatsioonides ({{commentsTotal}})

USA välisminister Rex Tillerson Iraani ja Põhja-Korea teemalisel pressikonverentsil.
USA välisminister Rex Tillerson Iraani ja Põhja-Korea teemalisel pressikonverentsil. Autor/allikas: Mark Wilson/Getty Images/AFP/Scanpix

USA välisminister Rex Tillerson süüdistab Iraani murettekitavates provokatsioonides, mille eesmärk on Lähis-Ida destabiliseerimine ja USA huvide õõnestamine.

"Kontrollimatu Iraan võib liikuda sama rada nagu Põhja-Korea ja võtta kogu maailma sellega kaasa," vahendas BBC Tillersoni sõnu.

USA on andnud korralduse vaadata üle Iraani tuumalepe.

Kolmapäeval ütles Tillerson, et leppe ümbervaatamise käigus vaadatakse üle kogu USA Iraani-poliitika ja arvesse ei võeta ainult tuumaleppe täitmist, vaid riigi tegevust kogu Lähis-Idas.

Ta süüdistas Iraani "murettekitavates ja jätkuvates provokatsioonides, mis levitavad terrorit ja vägivalda, destabiliseerides samal ajal rohkem kui üht riiki".

"Iraan on maailma juhtiv riiklik terrorismi toetaja ja vastutav mitme konflikti süvendamises ja USA huvide õõnestamises riikides nagu Süüria, Jeemen, Iraak ja Liibanon, ning jätkab rünnakute toetamist Iisraeli vastu," selgitas Tillerson.

Minister kritiseeris Iraani Süüria konflikti sekkumise ja president Bashar al-Assadi toetamise eest.

Varem tunnistas Tillerson, et Teheran on täitnud 2015. aastal sõlmitud tuumaleppe tingimusi. Samas märkis ta, et riigi tuumaambitsioonid on jätkuvalt suur oht rahvusvahelisele rahule ja julgeolekule.

Iraani välisminister Javad Zarif nimetas Tillersoni kriitikat iganenuks ja kutsus USA-d täitma enda kohustusi.

Iraan on korduvalt eitanud Lääne süüdistusi, et arendab oma tuumaprogrammi varjus tuumarelvi.

Teisipäeval süüdistas Washington Põhja-Koread selles, et viimane üritab oma raketikatsetustega midagi provotseerida. Põhja-Korea teatas seepeale, et võib raketikatsetusi korraldada igal nädalal ning hoiatas, et puhkeda võib täiemahuline sõda, kui USA kavatseb astuda sõjalisi samme.

Toimetaja: Merili NaelINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics