Tillerson süüdistab Iraani provokatsioonides ({{commentsTotal}})

USA välisminister Rex Tillerson Iraani ja Põhja-Korea teemalisel pressikonverentsil.
USA välisminister Rex Tillerson Iraani ja Põhja-Korea teemalisel pressikonverentsil. Autor: Mark Wilson/Getty Images/AFP/Scanpix

USA välisminister Rex Tillerson süüdistab Iraani murettekitavates provokatsioonides, mille eesmärk on Lähis-Ida destabiliseerimine ja USA huvide õõnestamine.

"Kontrollimatu Iraan võib liikuda sama rada nagu Põhja-Korea ja võtta kogu maailma sellega kaasa," vahendas BBC Tillersoni sõnu.

USA on andnud korralduse vaadata üle Iraani tuumalepe.

Kolmapäeval ütles Tillerson, et leppe ümbervaatamise käigus vaadatakse üle kogu USA Iraani-poliitika ja arvesse ei võeta ainult tuumaleppe täitmist, vaid riigi tegevust kogu Lähis-Idas.

Ta süüdistas Iraani "murettekitavates ja jätkuvates provokatsioonides, mis levitavad terrorit ja vägivalda, destabiliseerides samal ajal rohkem kui üht riiki".

"Iraan on maailma juhtiv riiklik terrorismi toetaja ja vastutav mitme konflikti süvendamises ja USA huvide õõnestamises riikides nagu Süüria, Jeemen, Iraak ja Liibanon, ning jätkab rünnakute toetamist Iisraeli vastu," selgitas Tillerson.

Minister kritiseeris Iraani Süüria konflikti sekkumise ja president Bashar al-Assadi toetamise eest.

Varem tunnistas Tillerson, et Teheran on täitnud 2015. aastal sõlmitud tuumaleppe tingimusi. Samas märkis ta, et riigi tuumaambitsioonid on jätkuvalt suur oht rahvusvahelisele rahule ja julgeolekule.

Iraani välisminister Javad Zarif nimetas Tillersoni kriitikat iganenuks ja kutsus USA-d täitma enda kohustusi.

Iraan on korduvalt eitanud Lääne süüdistusi, et arendab oma tuumaprogrammi varjus tuumarelvi.

Teisipäeval süüdistas Washington Põhja-Koread selles, et viimane üritab oma raketikatsetustega midagi provotseerida. Põhja-Korea teatas seepeale, et võib raketikatsetusi korraldada igal nädalal ning hoiatas, et puhkeda võib täiemahuline sõda, kui USA kavatseb astuda sõjalisi samme.

Toimetaja: Merili NaelPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.