Riigi kultuurieelarve prioriteet on palgatõus ({{commentsTotal}})

Riigieelarve kultuuri osast on välja tuua kolm suuremat kasvuvaldkonda. Minister Indrek Saar kinnitas, et eelarve prioriteet on jätkuvalt kultuuritöötajate palgatõus.

Sel aastal tõusis riigilt palka saava kultuuritöötaja brutotöötasu alammäär 942 euroni kuus, ehk 13,5 protsenti. Järgmisel aastal tõuseb palga alammäär samapalju ehk vähemalt 1069 euroni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

2019. aastal jõustub muinsuskaitsereform, mis annab kaitsealuste objektide omanikele võimaluse saada riiklikul tasemel abi ja toetust. Eelarve näeb selleks ette veidi üle nelja miljoni euro kolme aasta peale.

"Film Estonia" fond kahekordistub ehk Eestis tehtavatele välismaa filmiprojektidele antav toetus tõuseb ühelt miljonilt kahele miljonile.

Lisaks kasvab toetus kodumaistele filmidele 350 000 eurot aastas.

Toimetaja: Merilin PärliKoolilapsed.Koolilapsed.
Uuring: mitmekeelsust tuleks senisest enam soosida

Eesti keele staatus on tugevam kui kunagi varem ning senisest enam tuleks Eestis soosida mitmekeelsust, leiab haridusministeeriumi tellitud Eesti keeleseisundi uuring. Samuti tuleks uuringu kohaselt oluliselt suuremal määral toetada eesti keele kui teise keele ja ka võõrkeele õpet juba lasteaias.