May ei pea valimisvõitu enesestmõistetavaks ({{commentsTotal}})

Theresa May
Theresa May Autor: Reuters/Scanpix

Suurbritannia peaminister Theresa May ütles reedel, et ei pea juunis toimuvateks valimisteks valmistudes võitu enesestmõistetavaks, ehkki arvamusküsitlused näitavad konservatiividele soodsat tulemust.

May teatas üldvalimiste väljakuulutamisest üllatuslikult teisipäeval, põhjendades, et ainult nii saab eelolevaiks aastaiks kindluse ja stabiilsuse tagada, vahendas Reuters.

Arvamusküsitluste kohaselt on May juhitavatel konservatiividel umbes 20-protsendiline edumaa, millest piisab, et tagada parlamendis enamus.

May ütles aga, et ei kavatse loorberitele puhkama jääda.

"Valimiskampaania alles algas. Ma ei võta midagi endastmõistetavana. Tulemus ei ole kindel," lausus peaminister.

Ta lisas, et konservatiivid ei loobu kohustusest kulutada 0,7 protsenti riigi tuludest välisabile, nagu varem on spekuleeritud.

Mayst sai peaminister pärast seda, kui britid mullu juunis referendumil Euroopa Liidust lahkumise poolt hääletasid.

Toimetaja: Karin KoppelHääletuskaardid.Hääletuskaardid.
AfD delegaadid lükkasid parteijuhi muudatusettepanekud tagasi

Saksa immigratsioonivastase erakonna AfD (Alternatiiv Saksamaale) juhile sai laupäeval osaks alandav lüüasaamine, kui parteikongressile kogunenud delegaadid lükkasid tagasi tema programmimuudatused.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.