Prokuröri sõnul uuritakse jätkuvalt, kas Pariisi ründajal oli kaasosalisi ({{commentsTotal}})

Purunenud aknaklaas sündmuskoha lähedal.
Purunenud aknaklaas sündmuskoha lähedal. Autor: Philippe Lopez/AFP/Scanpix

Prantsuse prokuratuuri kinnitusel on neljapäeval Champs-Élysées'l politseinikke rünannud mees varem süüdimõistetud kurjategija Karim Cheurfi.

Cheufri reisis tänavu jaanuaris ja veebruaris Alžeeriasse, vaatamata sellele, et pidi endast regulaarselt politseile märku andma, vahendas BBC.

Ta kasutas ründamisel Kalašnikovi automaati. Prokurör François Molins rääkis ajakirjanikele, et hukkunud politseinik sai kaks tabamust pähe.

Prokuröri sõnul oli Cheurfi varasemalt neli korda kohtulikult süüdi mõistetud. Molins ütles, et tulistaja ei olnud kunagi varem näidanud märke radikaliseerumisest, vaatamata varasematele kuritegudele.

"Ta ei olnud julgeolekuametite jälgimise all ja ta ei olnud näidanud mingeid märke radikaliseerumisest, vaatamata paljudele aastatele vanglas," rääkis Molins pressikonverentsil.

Samas leiti Molins'i sõnul kurjategija surnukeha lähedalt äärmusrühmitust ISIS õigustav kiri, mis arvatavasti kukkus välja tema taskust. ISIS väitis veidi pärast rünnakut, et tulistaja oli üks nende võitlejatest.

Molins'i sõnul uuritakse jätkuvalt, kas ründajal võis olla kaasosalisi.

Toimetaja: Merili NaelPalgalõhe tegevusalade kaupa.Palgalõhe tegevusalade kaupa.
Sooline palgalõhe vähenes kolmandat aastat järjest

Naiste keskmine brutotunnitasu oli mullu oktoobris 20,9 protsenti väiksem kui meestel. Statistikaameti teatel tähendab see, et varasema aastaga võrreldes vähenes sooline palgalõhe 1,3 protsendipunkti.

UUDISED
"November""November"
"November" pälvis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.