Hanso: aprillis pingestuvadki suhted Põhja-Koreaga ({{commentsTotal}})

Parlamendi riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso (SDE) peab sõjalise konflikti puhkemist Põhja-Korea puhul vähetõenäoliseks ning praegune pingete suurenemine on tavapärane muster kevaditi.

"Igal aastal on aprill see kuu, kus retoorika tõuseb eskalatsioonini. Seepärast, et kõik Põhja-Korea riiklikud tähtpäevad jäävad sellesse perioodi," rääkis Hanso pühapäeval tele-eetrisse jõudvas ETV saates "Hommik Anuga".

Hanso sõnul jäävad aprilli ka USA ja Lõuna-Korea ühisõppused, mida Põhja-Korea käsitleb selge ohuna. Hanso ütles, et muster on igal kevadel sama, millal teeb Põhja-Korea lähi- või keskmaa rakettide katsetusi või tuumakatsetusi, mis on nendepoolne vastureaktsioon.

Siiski pole olukord Hanso sõnul enam võrreldav aastatetaguse ajaga, sest USA ja teised riigid tunnetavad tänasel päeval, et Põhja-Korea on jõudnud päriselt ka oma sõjaarsenalis selleni, et tahtmise korral suudaks režiim ohustada rohkemat kui ainult lähiriike.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Hommik Anuga"Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.