Seim annab Mihhail Barõsnikovile Läti kodakondsuse ({{commentsTotal}})

Mihhail Barõsnikov.
Mihhail Barõsnikov. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailmakuulus balletitantsija ja näitleja Mihhail Barõšnikovist saab Läti kodanik. Otsuse talle eriteenete eest kodakondsus anda tegi neljapäeval Läti seim.

Kodakondsuse pakkumist puudutaval debatil seimis ütles Rahvusliku Liidu rahvasaadik ja kodakondsusküsimuste komisjoni esimees Ilmars Latkovskis, et komisjon ei näinud ühtegi põhjust, miks ei peaks Barõšnikovile kodakondsust andma. Samuti märkis ta, et balletitantsija maine aitaks ka Lätit maailmas tutvustada, vahendas Läti rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Latkovskise sõnul olevat aga keskne küsimus selles, kas Barõšnikov on "üks meist", ning sellele küsimusele saab igal juhul vastata "Jah".

Seega hääletasid poolt kõik kohal olnud 84 rahvasaadikut, vastu polnud keegi. Hääletusele järgnes aplaus.

Barõsnikov sündis 1948. aastal Riias vene perekonnas. 1974. aastal, juba tuntud balletitantsijana Kanadas turneel olles ta põgenes ning palus sealsetelt võimudelt varjupaika. Alates 1986. aastast on ta olnud Ameerika Ühendriikide kodanik.

Lätis on nüüdsest lubatud ka topeltkodakondsus, kui inimene on mõne teise NATO liikmesriigi kodanik.

Barõšnikov kirjutas eelmise aasta detsembris ka parlamendile kirja, milles väljendas oma sooja suhtumist Lätisse ning kinnitas, et suhtuks Läti kodanikuks olemisse väga tõsiselt, kui talle seda pakutakse.

Toimetaja: Laur ViirandSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.