Video: Barõšnikov sai Läti passi ning pidas lätikeelse kõne ({{commentsTotal}})

Mihhail Barõšnikov Läti kodanikuks saamise tseremoonial 27. aprillil.
Mihhail Barõšnikov Läti kodanikuks saamise tseremoonial 27. aprillil. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailmakuulus balletitantsija ja näitleja Mihhail Barõšnikovist sai neljapäeva õhtupoolikul ametlikult Läti kodanikuks.

Otsuse talle eriteenete eest kodakondsus anda tegi varem neljapäeval Läti seim, vahendas Läti rahvusringhääling.

Barõšnikovile anti Läti pass ja riigilipp üle pidulikul tseremoonial, kus ta astus üles ka lätikeelse sõnavõtuga.

Balletitantsija rääkis pikemalt ka oma Lätit puudutavatest mälestustest.

"Kui Läti valitsuselt tuli ettepanek võtta vastu kodakondsus eriteenete eest, mõtlesin ma, milline kogemus see küll oleks - naasta oma lapsepõlve, mitte enam kui väljamaalane, vaid keegi, kes siia kuulub - külastada oma ema hauda ja anda au neile, keda ma armastasin," selgitas Barõšnikov.

"Ma ei ole kunagi midagi unustanud," rõhutas ta ja luges siis vene keeles ette ühe Joseph Brodsky (sündinud Jossif Brodskina - Toim.) luuletuse, mis on ka Barõšnikovi värske lavastuse teemaks.

Barõsnikov sündis 1948. aastal Riias vene perekonnas. 1974. aastal, juba tuntud balletitantsijana Kanadas turneel olles ta põgenes ning palus sealsetelt võimudelt varjupaika. Alates 1986. aastast on ta olnud Ameerika Ühendriikide kodanik.

Lätis on nüüdsest lubatud ka topeltkodakondsus, kui inimene on mõne teise NATO liikmesriigi kodanik.

Barõšnikov kirjutas eelmise aasta detsembris ka parlamendile kirja, milles väljendas oma sooja suhtumist Lätisse ning kinnitas, et suhtuks Läti kodanikuks olemisse väga tõsiselt, kui talle seda pakutakse. 

Toimetaja: Laur ViirandSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.