Ratas ei välista, et teeb ise ettepaneku Solovjov välja visata ({{commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas
Peaminister Jüri Ratas Autor/allikas: Thierry Charlier/AFP/Scanpix

Kohtla-Järve endine linnapea Jevgeni Solovjov mõisteti korruptsioonis süüdi juba eelmisel suvel, kuid on senini Keskerakonna liige. Peaminister Jüri Ratas ei pidanud ideed, et ta ise võiks Solovjovi välja viskamiseks ettepaneku teha, sugugi halvaks.

Valitsuse kolmapäevasel pressikonverentsil, mis erakorraliselt toimus Brüsselis, vastas Ratas küsimusele, millal Keskerakond Solovjovi välja viskab, et seda arutatakse niipea, kui vastav ettepanek juhatusele tehakse.

"Olen ise selle teema tõstatanud meie teatud nõupidamistel ja aruteludel ning lähiajal see arutelu leiab ka aset," sõnas peaminister.

ERRi Brüsseli korrespondent Epp Ehand küsis seepeale, kas Ratas võiks äkki selle ettepaneku juhatusele ise teha.

"Tänan ettepaneku eest. See ei ole üldse halb ettepanek," vastas Keskerakonna esimees.

Lisaks Solovjovile kuuluvad jätkuvalt Keskerakonda ka samuti korruptsioonis süüdi mõistetud Jüri Kollo, Lauri Laasi ja Priit Toobal.

Varem ei ole Ratas osanud põhjendada, miks sellised inimesed senini erakonna nimekirjas püsivad, kuid on lubanud, et kui keegi teema Keskerakonna juhatuses tõstatab, seda kindlasti arutatakse.

Toimetaja: Karin KoppelEurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.