Ratas ei välista, et teeb ise ettepaneku Solovjov välja visata ({{commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas
Peaminister Jüri Ratas Autor/allikas: Thierry Charlier/AFP/Scanpix

Kohtla-Järve endine linnapea Jevgeni Solovjov mõisteti korruptsioonis süüdi juba eelmisel suvel, kuid on senini Keskerakonna liige. Peaminister Jüri Ratas ei pidanud ideed, et ta ise võiks Solovjovi välja viskamiseks ettepaneku teha, sugugi halvaks.

Valitsuse kolmapäevasel pressikonverentsil, mis erakorraliselt toimus Brüsselis, vastas Ratas küsimusele, millal Keskerakond Solovjovi välja viskab, et seda arutatakse niipea, kui vastav ettepanek juhatusele tehakse.

"Olen ise selle teema tõstatanud meie teatud nõupidamistel ja aruteludel ning lähiajal see arutelu leiab ka aset," sõnas peaminister.

ERRi Brüsseli korrespondent Epp Ehand küsis seepeale, kas Ratas võiks äkki selle ettepaneku juhatusele ise teha.

"Tänan ettepaneku eest. See ei ole üldse halb ettepanek," vastas Keskerakonna esimees.

Lisaks Solovjovile kuuluvad jätkuvalt Keskerakonda ka samuti korruptsioonis süüdi mõistetud Jüri Kollo, Lauri Laasi ja Priit Toobal.

Varem ei ole Ratas osanud põhjendada, miks sellised inimesed senini erakonna nimekirjas püsivad, kuid on lubanud, et kui keegi teema Keskerakonna juhatuses tõstatab, seda kindlasti arutatakse.

Toimetaja: Karin KoppelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema