Marks & Spencer paneb Eestis poed kinni suve jooksul ({{commentsTotal}})

Müüjate kinnitusel on kauplus avatud veel vähemalt kaks kuud, ent suletakse kindlasti suve jooksul.
Müüjate kinnitusel on kauplus avatud veel vähemalt kaks kuud, ent suletakse kindlasti suve jooksul.

Suurbritannia päritolu kaubamaja, mis teatas möödunud aasta lõpus otsusest sulgeda globaalselt 53 kauplust, kaasa arvatud Tallinna omad, hoiab oma uksed lahti veel vähemalt kaks kuud, ent müüjate sõnul pannakse poed kinni suve jooksul.

Kristiine Marks & Spenceri müüjad kinnitasid, et kauplus on avatud veel vähemalt kaks kuud, kuid lõplikku sulgemiskuupäeva veel teada pole, küll aga juhtub see kindlasti suve jooksul. Ettevõtte esindajalt ametlikku kinnitust lõplikule sulgemiskuupäevale ei saanud, piirkonnajuht Jonathan Glenister kinnitas vaid, et Eesti müügipersonalile ei ole aeg praegu kerge, mil sulgemisprotsessiga ollakse lõpusirgel.

Kaks kuud tagasi ütles ettevõtte esindaja, et Kristiine ja Rocca al Mare kaubanduskeskustega, kus Eesti kauplused asuvad, peetakse läbirääkimisi sulgemiskuupäevade üle. Ka praegu ei ole Glenisteri sõnul sulgemiskuupäevad veel täpselt teada. Iga kaupluse sulgemine liigub omas tempos.

Marks & Spencer teatas novembri alguses, et alustab läbirääkimisi oma kahe Eestis asuva poe sulgemiseks. Lisaks Eesti poodidele soovib ettevõte veel kümnel turul sulgeda 53 kauplust, sealhulgas kümme kauplust Hiinas, seitse Prantsusmaal, samuti kauplused Ungaris, Leedus, Poolas, Slovakkias, Rumeenias, Hollandis ja Belgias.

Eelmisel aastal olid kontsernile kuuluvad kauplused kümnel turul 171 miljoni naelase käibe juures 45 miljoni naelaga kahjumis, kusjuures mõnedel turgudel on äritegevus olnud kahjumis juba vähemalt viis aastat. Analüüs tõi põhjustena välja mitmeid tegureid, sealhulgas kontserni omanduses oleva kauplusteportfelli killustatuse ja piisavate mastaapide puudumise, lisaks on nendel turgudel piiratud kasvuvõimalused tulevikuks.

Kui Marks & Spencer pärast läbirääkimisi sulgemiskavatsuse ellu viib, toob see kontserni tasemel kaasa hinnanguliselt 150-200 miljonit naela kulusid, millest enamik on seotud kinnisvara- ja koondamistasudega.

Marks & Spencer kavatseb edaspidi tegutseda väiksemal arvul sellistel turgudel, kus kauplused kuuluvad ettevõtte ainuomandisse, ning keskenduda rohkem olemasolevatele ühisettevõtetele ja frantsiisidele. Kontsern jätkab enda omanduses olevate äridega Iirimaal, Hong Kongis ja Tšehhi Vabariigis, mis on kasumlikumad ning kus on tugev bränditeadlikkus, sissetöötatud asukohad ja lojaalne kliendibaas.

Toimetaja: Merilin PärliSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.