Tallinna Sadama süüasja materjalid jõuavad kaitsjateni veel mais ({{commentsTotal}})

Ain Kaljurand ja Allan Kiil
Ain Kaljurand ja Allan Kiil Autor/allikas: Postimees/Scanpix/ERR

Tallinna Sadama eksjuhtide Ain Kaljuranna ning Allan Kiili süüasja toimikud liiguvad kaitsjatele veel mai jooksul.

BNS-i andmetel võivad kaitsjad toimikumaterjalid tutvumiseks kätte saada maikuu neljandal nädalal, mis tähendab, et kaitsjatel avaneb esmakordne võimalus aimu saada, milliseid süütõendeid on kohtueelsel uurimisel nende kaitsealuste kohta kogutud ning ühtlasi saavad nad esitada taotlusi, näiteks süüasja lõpetamiseks, täiendavate ekspertiiside määramiseks, tunnistajate lisamiseks ja nii edasi.

Riigiprokuratuur ei soovinud enne kohtueelse menetluse lõppemist BNS-ile kommenteerida, millal materjalid kaitsjateni jõuavad.

Allan Kiili kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv ütles BNS-ile, et talle teadaolevalt kogutud süümaterjali maht ligi 80 köidet.

"Kui see nii on, siis oleks loogiline, et kaitsjatele antakse aega nendega tutvumiseks ja vajadusel taotluste esitamiseks vähemalt kaks kuud. Seega pole reaalne, et süüasi enne suve saabumist kohtusse jõuab," ütles Pilv.

Tema sõnul on tema kaitsealuse Allan Kiiliga tehtud viimase aasta jooksul vaid üks menetlustoiming, kui talle tutvustati möödunud talvel lõplikku kahtlustust. "Muus osas on menetluses kaitsjate jaoks valitsenud vaikus," lisas Pilv.

Riigiprokurör Laura Feldmanis on ERR-ile öelnud, et kriminaalasjas on kümmekond kahtlustatavat.

Tallinna Sadama juhatuse eksliikmeid Allan Kiili ja Ain Kaljuranda kahtlustatakse rahapesus suures ulatuses ning korduvas altkäemaksu võtmises suures ulatuses.

Lisaks Kiilile ja Kaljurannale kahtlustatakse altkäemaksu võtmises Tallinna Sadama hooldusosakonna endist juhatajat Martin Paidet.

Altkäemaksu andmises ja altkäemaksu vahendamises on kahtlustuse saanud transpordi ja logistika sektori ettevõtetega seotud inimesed nii Eestist kui ka välismaalt.

Kahtlustuse järgi on Tallinna Sadama juhatuse eksliige Allan Kiil võtnud altkäemaksu miljonite eurode ulatuses ning Tallinna Sadama juhatuse endine esimees Ain Kaljurand sadade tuhandete eurode ulatuses.

Kiil ja Kaljurand vahistati 2015. aasta 26. augustil, kui prokuratuur oli esitanud mõlemale kahtlustuse suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Mõlemad mehed vabastati vahi alt eelmise aasta alguses.

Kriminaalasja uurib kaitsepolitsei ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS, ERRSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.