Eesti Raudtee uus juht on Erik Laidvee ({{commentsTotal}})

{{1494838680000 | amCalendar}}

Eesti Raudtee nõukogu valis riigifirma uueks juhiks Erik Laidvee, kes asus esmaspäevast ka ametisse.

Juhatuse esimehe leidmiseks korraldati avalik konkurss personaliotsingufirma Amrop kaasabil. Nõukogu pidas Laidvee kandidatuuri tugevaimaks, sest ta tunneb hästi sadama ja logistikaahela ning transiidivaldkonna toimemehhanisme ja Vene ärisektorit ning omab pikaajalist organisatsiooni juhtimise kogemust.

Eesti Raudtee nõukogu esimehe Priit Rohumaa sõnul on uue juhi puhul eeltoodule lisaks oluline luua head suhted riigistruktuuridega.

„Eesti Raudteel on teoksil mitmeid Eesti jaoks olulisi arendusprojekte, mille rahastamine sõltub riiklikest otsustest. Investeerimiskava kinnitamine saab toimuda ainult koostöös riigiga.“

Eesti Raudtee värske juhatuse esimees lisas, et ehkki Eesti Raudtee täna kasumit ei teeni, on ettevõttel vaatamata Venemaa piirangutele selleks võimalused olemas.

„Kindlasti tuleb lisaks ida suunale Rail Balticut arvestades võimalikult kiiresti käivitada kaubaveod põhja-lõuna suunal,“ ütles Laidvee.

Eesti Raudtee senine juhatuse esimees Sulev Loo astus ametisse 1. septembril 2015 ning esitas ettevõtte nõukogule avalduse enda tagasikutsumiseks 10. veebruaril.

Sulev Loo jäi nõukogu otsusel ametikohustusi täitma veel kolmeks kuuks, milline etteteatamise periood oli ette nähtud juhatuse esimehe lepinguga.

Laidvee oli kuni tänavu kevadeni Transiidikeskuse AS juht.

Meremeeste ametiühing on hämmingus

Eesti meremeeste sõltumatu ametiühing (EMSA) teatas, et on hämmingus riigile kuuluva raudteeettevõtte nõukogu otsusest kinnitada uueks juhiks Erik Laidvee.

EMSA esimees Jüri Lember saatis majandusministrile kirja, kus tuletas meelde, et endine Transiidikeskuse AS-i juhatuse liige Laidvee on viimastel aastatel saanud avalikult kuulsaks seoses kohtumenetlustega oma töötajate esindusorganisatsiooni ja Eesti Vabariiki esindava tööinspektsiooni vastu.

"Jõustunud kohtulahenditega on seejuures leidnud tuvastamist, et 2015.aasta oktoobris vallandas Erik Laidvee allkirjaga dokumendiga Transiidikeskuse AS ebaseaduslikult ametiühingu usaldusisiku ja et Erik Laidvee sai hakkama ka väärtegudega kolme erineva seadusepügala vastu eksides. Viimaste osas määras tööinspektsioon talle karistused, mille Erik Laidvee kohtus vaidlustas ehk siis käis riigiga kohut ning ka kaotas. Ka see vaidlus on lõppenud Erik Laidvee süüdimõistmise jõusse jätnud kohtuotsuse jõustumisega," kirjutas Lember minister Kadri Simsonile.

Lember lisas, et vähem kui kuu eest tegi Harju maakohus aga kohtuotsuse, millega kohus tuvastas, et Laidvee avaldas Transiidikeskuse AS-i esimehena ametiühingu kohta ebaõigeid faktiväiteid.

Toimetaja: Priit LutsSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.