Euroopa riigid ei allkirjasta Siiditee ühiste kavatsuste protokolli ({{commentsTotal}})

{{1494841500000 | amCalendar}}

Euroopa riigid, teiste seas Eesti, keelduvad allkirjastamast ühiste kavatsuste protokolli Hiina Siiditee kohtumisel.

Anonüümseks jääda soovinud diplomaat ütles uudisteagentuurile AFP, et dokumenti salgavate riikide seas on Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Portugal ja Ühendkuningriik.

Siiditee kohtumisest võtab osa 30 riiki üle maailma ning arutatakse Hiina Siiditee plaani, mille raames loodab Peking taastada iidsed kaubateed Aasia, Euroopa ja Aafrika vahel.

Diplomaadi sõnul leppisid Euroopa riigid kokku, et ei toeta teksti praegusel kujul, sest nende hinnangul pole piisavat läbipaistvust hanke ja keskkonnanõuete osas.

Hiina avalikustas dokumendi osalistele alles möödunud nädalal, sõnades, et seda ei saa muuta.

Saksa majandusminister Brigitte Zypries sõnul on Saksamaale tähtis, et Hiina uue siiditee majandusvöö (OBOR) initsiatiivi alla käivad projektid oleksid läbipaistvad ja vastaksid rahvusvahelistele standarditele. "Ma arvan, et selles vallas on palju arenguruumi," märkis Zypries.

Hiina president kutsus maailma liidreid tõrjuma protektsionismi

Hiina president Xi Jinping kutsus esmaspäeval maailma liidreid tõrjuma protektsionismi.

Xi esitas üleskutse Pekingis Siiditee foorumi teisel päeval ligi 30 riigipeale ja valitsusjuhile.

"Me peame püüdlema tulemustele suurema avatuse ja koostöö kaudu, vältima killustumist, hoiduma pidurdavate künniste seadmisest koostööle ning tõrjuma protektsionismi," ütles Xi.

Siiditee foorumit pühapäeval avades lubas Hiina president investeerida täiendavalt 124 miljardit dollarit plaani, mis hõlmab tohutut sadamate, raudteedel maanteede ja tööstusparkide võrgustikku.

Hiina Arengupank on juba eraldanud 890 miljardit dollarit umbes 900 projektile.

Hiina algatus ühendab 65 riiki, kus elab 60 protsenti maailma inimestest ja mis annavad umbes kolmandiku maailma sisemajanduse koguproduktist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.