Riigi äriühingute nõukogude liikmeid puudutav eelnõu jõuab riigikogu ette ({{commentsTotal}})

Riigikogu majanduskomisjon saatis riigikogu suurde saali arutamiseks riigivaraseaduse eelnõu, mis annab riigi äriühingute nõukogude liikmete nimetamise seaduslikult nimetamiskomitee pädevusse. Opositsiooni hinnangul ei ole aga seadus täitnud eesmärki, mida lubati, ehk muuta riigiettevõtete juhtimine apoliitiliseks.

Riigivaraseadus peaks muutma riigi äriühingute juhtimise selgemaks ja läbipaistvamaks, sest näiteks üks seadussäte kohustab suuremaid riigi äriühingud järgima börsifirmade info avalikustamise reegleid.

Opositsioonis on juba küsitavusi tekitanud teine säte, millega valitsus küll keelas riigifirmade sponsortoetused, kuid samas võidakse need osaliselt kirjutada turunduse reale.

Nimetamisnõukogu eesmärk oleks muuta riigiettevõete juhtimine poliitikavabaks, antud seadus peaks nimetamise korra kinnistama, et järgmised valitsused ei saaks sellest loobuda.

"Nimetamiskomitee ülesanne saab olema ühes või teises ettevõttes juhtimise pädevuse ja ekspertlikkuse taseme tõstmine. Ja see tähendab seda, et nende ettepanekute baasilt saab minister teha otsuseid, kas ta ja siis millised inmimsei ta nõukogusse kutsub," selgitas rahandusminister Sven Sester (IRL).

Küsimusele, kas poliitikuid seal olema ei hakka, vastas minister järgnevalt: "Ma arvan seda, et küsimus ei ole poliitikutes. Ega poliitikuks olemine ei tähenda seda, et su aju kapatsiteet väheneb."

Selge seisukoht on, et nõukogudes ei ole riigikogu liikmed, lisas Sester.

Opositsiooni hinnangul on selle otsusega tagatud seaduse järgi nõukogudes vaid näiline sõltumatus.

"Kui me räägime erasektori kaasamisest, siis neli kuuest on tõesti erasektori esindajad. Aga nad ei ole esitatud ettevõtlusorganisatsioonide poolt, ainult üks on neljast. Kaks nimetab peaminister ja üks rahandusminister. Kui me tahame erasektorit kaasata, miks me ei usalda ettevõtlusorganisatsioone, et nad ise nimetaks algusest peale oma kandidaate," küsis riigikogu majanduskomisjoni liige Deniss Boroditš (RE).

Toimetaja: Laur ViirandSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.