Ministeerium keelab Tallinnal liiklushankega edasi minna ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusministeerium tegi ettekirjutuse Tallinna transpordiametile, et see tunnistaks kehtetuks riigihanke, mille võitjaks valiti Küprosele varjunud omanikega firma Signaal TM.

Tallinna liikluskorraldusvahendite hanke üle algatas ministeerium järelevalve hankel odavama pakkumise teinud, kuid kaotajaks jäänud firma OÜ KiirWarren KL taotlusel, kirjutab Äripäev.

Järelevalve kokkuvõttest selgub, et transpordiamet sätestas hankedokumentides hankelepingu jõustumise ja teenuse osutamise alguse siduvalt kindla kuupäevaga ehk tänavu 1. märtsiga, mis on praeguseks möödunud, kuid hankedokumentidest erineva sisuga hankelepingu sõlmimine ei ole ühelgi põhjusel seaduslik, mistõttu tuleb hankemenetlus kehtetuks tunnistada.

Transpordiameti kinnitusel jäi hankeleping sõlmimata nimetatud tähtpäeval neist mitteolenevatel põhjustel ning nad tegutsesid heas usus ja teadmises, et hanketeates ei olnud sätestatud lepingu alguskuupäeva.

Transpordiamet märkis selgitustes, et pidas võimaliku lepingu algtähtaja all silmas tähtpäeva, millal lõppesid samade teenuste osutamisega seonduvad hankelepingud ning amet eeldas, et uue hankelepingu sõlmimisega tagatakse liikluskorraldusvahendite paigaldamise ja nende hooldamise katkematus.

Järelevalves tuvastati aga, et transpordiametil on hoolimata eelnevatest asjaoludest kavas sõlmida leping Signaaliga pärast 17. maid, kuid lepingut ei saa enne sõlmida riigihangete vaidlustuskomisjonis toimunud vaidlustusmenetluse tõttu.

Toimetaja: Marek KuulSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.