Käo: Seeder peab ettevõtlusvaenuliku protsessi peatama ({{commentsTotal}})

{{1494996900000 | amCalendar}}

NG Investeeringute juhi Jüri Käo sõnul lõhub praegune valitsus Eesti lihtsa maksusüsteemi ja rikub oluliselt Eesti konkurentsivõimet. Käo sõnul ootavad ettevõtjad kobareelnõu peatamist ja majanduskeskkonna ettevõtjasõbralikumaks muutmist, mis võib tähendada ka rahandusministri väljavahetamist.

Käo sõnul on ettevõtjad rahandusministri käitumises väga pettunud, sest panditulumaks on Eesti ettevõtlust sügavalt kahjustav initsiatiiv.

"Sisuliselt võib öelda, et rakendame hiiliva tulumaksu ja teeme ettevõtluse sellega keerulisemaks ja kallimaks ja see pärsib ettevõtete arengut nii Eestis kui kindlasti ka väljaspool Eestit. Ühelgi ettevõttel ei ole raha liiga palju ja teha raha liigutamine kontserni sees kallimaks - see on tagurlik meede," ütles Käo ERR-i raadiouudistele.

Käo täiendas, et ka maksude administreerimine muutub selle sammuga kallimaks, samuti jääb alati üles risk, et midagi on valesti deklareeritud.

"Me selle sammuga oluliselt kahjustame oma lihtsat maksusüsteemi ja seda on ettevõtlusorganisatsioonid püüdnud rahandusministrile siin poole aasta jooksul selgitada, aga meie häält pole kuulda võetud mitte üks gramm," on Käo nördinud.

Ettevõtja sõnutsi on nende lootus IRL-i uuel juhil Helir-Valdor Seederil, kes võiks oma rahandusministri mõistusele kutsuda, nagu Käo ütleb.

"IRL on eelenevalt olnud ettevõtlust toetav erakond, aga selle sammuga minetab ta ka nende väheste ettevõtjate toetuse, kes talle veel järele on jäänud, nii et see on ka IRL-ile oluline otsus, kuidas ta käitub. Täna on võimalik uuel erakonnajuhil ajada selg sirgeks ja öelda, et me vaatame need asjad selliselt läbi, et räägime ettevõtjatega ja rakendame selliseid seadusi, mis Eesti ettevõtlust ei pärsi," loodab Käo.

Lisaks ei meeldi Käo sõnul ettevõtjatele see, et kõiki asju arutatakse kobareelnõuna, kuhu pannakse poliitilise taktika järgi kokku nii head kui halba, mis teeb selle torpedeerimise keerulisemaks.

"Kui nö hääletad ettevõtjana selle vastu, siis sind kuulutatakse tagurlaseks ja tambitakse maa sisse. Need on nii fundamentaalsed asjad, et neid tuleks vaadelda ikkagi eraldi," leiab ärimees.

Käo hinnangul tuleks kobareelnõu lahti võtta ja eemaldada sealt need meetmed, mis ettevõtlusele kuidagi kaasa ei aita. See võimalus on olemas, kui IRL-i uus juht seda vaid tahab, usub Käo, pidades silmas, et kui vaja, tuleks kaaluda ka praeguse rahandusministri Sven Sesteri väljavahetamist.

Liitude hinnangul peaks IRL kaaluma Sesteri väljavahetamist

Ettevõtlusliitude juhid leiavad, et praegune valitsus ajab läbi aegade kõige kahjulikumat majanduspoliitikat ning IRL peaks kaaluma rahandusminister Sven Sesteri väljavahetamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmapäeval Reformierakonna fraktsiooniga kohtunud tööandjate esindajad leiavad, et praegune valitsus on läinud ettevõtluse suretamisega üle piiri.

"See kriitika on väga tugev. Nii et, kas ta peaks tagasi astuma, see on tema enda otsus, aga ettevõtjad praegu ei näe kuidagi, et võiks sellist rahandusministri käitumist toetada," kommenteeris Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

"Ettevõtjad ei ole olnud rahandusministri ja valitsusega nii rahulolematud mitte kunagi. Täna tegelikult, kui me vaatame kõiki kavandatavaid maksumuudatusi, siis pahameel nende suhtes on kasvanud väga suureks ja tervikuna nähakse, et need kahjustavad mitte enam ühe mõne konkreetse ettevõtlussektori huve ja head käekäiku, vaid tervikuna Eesti majandust," rääkis Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Sester: viin ellu koalitsioonilepet

"Kui minister viib ellu koalitsioonilepet, siis ma ei tea, kas see peab olema põhjus potentsiaalselt tagasiastumiseks. Kui see nii oleks, siis ma arvan, et mitte ükski minister ei julgeks ühtki koalitsioonileppe punkti enam ellu viia - mine tea, äkki oled ühele või teisele huvigrupile vastaline," kommenteeris Sester.

Rahandusminister möönis, et ettevõtjatele tuleb tähelepanu pöörata ning leidis, et valitsus on seda juba ka teinud.

"Me oleme vähendamas maksupoliitilisi muudatusi. Me oleme juba ära teinud, alates sellest, et diisliaktsiis ei ole tõusmas, hotellide käibemaksu tõusu jätsime ära, ettevõtluskonto luuakse, dividenditulumaks, mis täna on 20 protsenti, viiakse 15-le, kui sa oled nö pidev dividendide maksja jne," loetles Sester

Minister möönis, et kõik maksumuudatused ettevõtjatele ei ole meelt mööda, ent osad ka on ning lähtuma peaks tervikpildist. "Tervikpildis, ma arvan, teenimiselt tarbimisele üleviimine on õige."

 

Toimetaja: Marek Kuul, Merilin Pärli, Merili NaelÜhenduse poolt vaidlustatavad metsaalad Harku järve ääres.Ühenduse poolt vaidlustatavad metsaalad Harku järve ääres.
Ühendus vaidlustab Harku järve äärse metsa raieload

Ühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) esitab reedel keskkonnaametile Harku järve äärse metsa raielubasid vaidlustava pöördumise, kuna ühenduse hinnangul on amet lubasid väljastades puudulikult hinnanud Harku valla üldplaneeringus sätestatud raiepiiranguid.

Vladimir Putin saabus visiidile Soome.Vladimir Putin saabus visiidile Soome.

Putin käis Soome iseseisvuse juubelit tähistama

Neljapäeval külastab Soomet Venemaa president Vladimir Putin. Ametlikult on visiidi teemaks Soome iseseisvuse 100. aastapäev, kuid Vene riigipea vestles oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga ka muudel teemadel.

Uuendatud: 18:05 
Viljandi TulevikViljandi Tulevik

OTSE 19.30: Kas Viljandi Tulevik suudab Levadiat üllatada?

Jalgpalli Premium liiga 21. voorus võtab liigatabeli viimaste hulka kuuluv Viljandi JK Tulevik vastu meistritiitlit jahtiva FC Levadia. Otseülekanne ETV2-s ja ERR-i spordiportaalis algab kell 19.30. Kommenteerib Tarmo Tiisler, stuudiovestlust juhib Aet Süvari.

"Rahu marsil" kasutatud plakatit võis näha ka Haabersti remmelga juures."Rahu marsil" kasutatud plakatit võis näha ka Haabersti remmelga juures.
Näiliselt arvukais "kaasmaalasi" kaitsvais ühinguis tegutseb käputäis isikuid

Eestis tegutseb arvukalt niinimetatud kaasmaalaste kaitsega tegelevaid mittetulundusühinguid, kelle hulgas on nii maksuvõlglasi kui ka neid, kellele annetuste ja toetustena jõuab aastas üle saja tuhande euro. Lähemalt vaadates ilmneb, et näiliselt suures hulgas ühingutes tegutseb vaid käputäis aktiviste ning kui üks MTÜ satub raskustesse, luuakse kiiresti uus "keha".

Jalgpalli rahvuskoondis tänavu märtsis.Jalgpalli rahvuskoondis tänavu märtsis.
Jalgpalliliit: kultuuri suursündmuse koht on rahvusringhäälingus

Jalgpalliliit toetab järgmise viie aasta jooksul rahvusringhäälingut sihtotstarbelise toetusega summas kuni 950 000 eurot, mille abil omandas ERR Euroopa rahvuskoondiste tippjalgpalli teleõigused kahe MM-turniiri vahelisel perioodil.

Uuendatud: 21:48 
ALGAB FOLK
A-WA! on araabiakeelne väljend millegi rõõmuga kinnitamiseks – eesti keeles võiks see olla umbes jaa! või jess! Sellise nime on endale võtnud õdede bänd Iisraelist.A-WA! on araabiakeelne väljend millegi rõõmuga kinnitamiseks – eesti keeles võiks see olla umbes jaa! või jess! Sellise nime on endale võtnud õdede bänd Iisraelist.
Kairi Leivo soovitused Viljandi folgiks

Täna saab alguse Viljandi pärimusmuusika festival. Äsja raamatu "Viljandi pärimusmuusika festivali lood" ilmutanud ning tänavu folgil õppepealiku rolli täitev Kairi Leivo andis festivaliks omapoolseid soovitusi.

uudised
Teisipäeval kohtusid Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni juures Liibüa rahvusvaheliselt tunnustatud valitsuse peaminister Fayez al-Sarraj (vasakul) ja Liibüa idaosas tegutsev kindral Khalifa Haftar (paremal).Teisipäeval kohtusid Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni juures Liibüa rahvusvaheliselt tunnustatud valitsuse peaminister Fayez al-Sarraj (vasakul) ja Liibüa idaosas tegutsev kindral Khalifa Haftar (paremal).
Prantsusmaa loob Liibüasse asüülitaotlejate keskused

Prantsusmaa rajab "sel suvel" Aafrika põhjarannikul Liibüas menetluskeskused asüülitaotlejatele, kes kavatsevad minna üle Vahemere Euroopasse, teatas Prantsuse president neljapäeval.

Uuendatud: 21:31 
HIV nakatatud T-lümfotsüüt ehk T-rakk.HIV nakatatud T-lümfotsüüt ehk T-rakk.
Lõuna-Aafrika poiss seljatas HIV-i, Eesti teadlased kahtlevad

Teateid selle kohta, et imikute varane antiretroviiruse ravi võib aastateks edasi lükata HI-viiruse paljunemist kehas, on tulnud viimase kaheksa aasta jooksul paaril korral. Rahvusvahelisel AIDS-i Ühingu aastakonverentsil esitleti nüüdseks kolmandat sellise ravi juhtumit. Eesti teadlased on selle leiu suhtes skeptilised ning usuvad jätkuvalt, et HIV-i ei ole maailmas veel keegi päriselt seljatanud.

Kaader videostKaader videost
ERR.ee video | Heidy Purga: Viljandis on mingi teistsugune aura

Neljapäeval stardib Viljandis 25. pärimusmuusika festival, mis toob mitmekesise artistideprogrammi päeval ning uhked järelpeod õhtul. Järelpeo korraldajad Heidy Purga ja Bert Prikenfeld rääkisid Viljandi folgi olulisusest.

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.