Comey memo: Trump soovis Flynni juurdluse lõpetamist ({{commentsTotal}})

Eelmisel nädalal vallandatud Föderaalse Juurdlusbüroo juhi James Comey memo järgi tahtis USA president Donald Trump, et FBI lõpetaks uurimise endise rahvusliku julgeoleku nõuniku Michael Flynni kohta.

New York Timesi teatel kirjutas endine FBI direktor James Comey memo veidi aega pärast USA presidendi Donald Trumpiga kohtumist.

Comey ja Trumpi vestlus toimus Valges Majas veebruarikuus ning lehe väitel soovis president, et FBI lõpetaks uurimise endise USA rahvusliku julgeoleku nõuniku Michael Flynni ja Venemaa ametnike suhete kohta. Memo järgi ütles Trump Comeyle: „Ma loodan, et sa saad sellel minna lasta."

Comey memo on järjekordne löök Valgele Majale, mille ametnikud on nädala jooksul pidanud tegelema juba kahe skandaaliga.

Esiteks, Trumpi otsus Comey eelmisel nädalal FBI juhi kohalt vallandada ning teiseks, presidendi väidetav luureinfo jagamine Venemaa ametnikega.

Comey memo kohta ütles Valge Maja, et president ei ole kunagi käskinud Comeyl Flynniga seotud uurimist lõpetada ning New York Timesi artiklis pole Comey ja Trumpi vestlusi tõeselt ega täpselt kajastatud.

Esindajatekoja järelevalvekomitee esimees, vabariiklane Jason Chaffetz andis FBI-le korralduse, et see annaks nädala jooksul üle kõik dokumendid Comey ja Trumpi vestluste kohta.

Kongressi demokraadid leiavad, et Comey memo järgi üritas Trump õigusemõistmist takistada ning see võib olla seadusevastane.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i teleuudisedSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.