Lekitaja Manning pääses kolmapäeval vabadusse ({{commentsTotal}})

{{1495004820000 | amCalendar}}

Kolmapäeva hommikul vabanes USA sõjaväevanglast WikiLeaksile salajaste dokumentide lekitamise eest süüdi mõistetud Chelsea Manning.

USA maaväe lühikese pressiteate kohaselt pääses Manning Kansase osariigis asuvast Fort Leavenworthist vabadusse kohalike aja järgi kell 2 öösel, vahendas Reuters.

USA president Barack Obama leevendas oma ametiaja lõpus 209 kinnipeetava karistust, teiste seas ka Manningu oma.

WikiLeaks nimetas otsust kookord suureks õigluse võiduks. Vabariiklased ning suur hul julgeolekueksperte mõistsid otsuse karmisõnaliselt hukka ning rõhutasid, et reetureid ei tohi mingil juhul märtritena kohelda. Eriti juhtisid kriitikud tähelepanu sellele, et Manningu poolt avaldatud salajased andmed ohustasid nii USA relvajõudude liikmeid kui ka liitlaste sõdureid.

USA kohus mõistis endisele sõjaväeluure analüütikule 35 aasta pikkuse karistuse üksikkongis, kuna süüdistuste kohaselt andis ta WikiLeaksile üle enam kui 700 000 tundliku teabega dokumenti.

Manning vahistati seitse aastat tagasi, kui ta oli meessõdur nimega Bradley Manning. Vanglast välja tsiviilellu astus ta aga naisena, sest ta on vahepeal läbinud soovahetusoperatsiooni.

Manning on kahel korral üritanud enesetappu ning Obama põhjendas oma otsust suures osas humanitaarkaalutlustega.

Toimetaja: Laur ViirandSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.