Kiiev süüdistab Venemaad Porošenko veebilehe ründamises ({{commentsTotal}})

Ukraina president Petro Porošenko.
Ukraina president Petro Porošenko. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ukraina võimud süüdistasid Venemaad president Petro Porošenko veebilehe vastu sooritatud küberrünnakus. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov lükkas süüdistuse tagasi.

Kiievi väitel oli tegu Venemaa kättemaksuga teisipäeval tehtud otsusele, mille kohaselt keelatakse riigis ligipääs Vene päritolu sotsiaalmeediaplatvormidele Yandex, VKontakte ja Odnoklassniki, vahendas Yle.

"Me oleme nüüd näinud Venemaa vastust sellele keelule. Presidendi veebilehe vastu on tehtud organiseeritud rünnak," kommenteeris riigipea pressiesindaja.

Ukraina presidendi veebileht õnnestus peagi uuesti korda teha.

Ukraina president Porošenko allkirjastas teisipäeval ukaasi Yandex, VKontakte ja Odnoklassniki blokeerimiseks.

Võimude kinnitusel on tegu osaga Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioonidest, mis käesoleval juhul seisneb sotsiaalvõrgustike blokeerimises.

Sanktsioonide sihtmärgiks on ka Vkontakte ja Odnoklassniki omanikfirma Mail.Ru Group, mis tähendab ka seda, et enam ei pääse Ukrainast ka aadressile mail.ru.

Samuti blokeeritakse ligipääs viirusetõrje firmade Kaspersky Lab ja DrWeb veebilehtedele.

Lisaks kehtestab ukaas majandussanktsioonid suuremate Vene telekompaniide vastu - sanktsioneeritute seas ТВ Центр, РБК, ВГТРК, НТВ-Плюс, Звезда, ТНТ, РЕН, ОТР.

Kreml teatas teisipäeval kommentaariks, et nad võivad Ukrainale kätte maksta ning et tegemist on "lühinägeliku sammuga".

Pressiesindaja Dmitri Peskov märkis, et Moskva ei ole unustanud, et selliste vaidluste puhul on kombeks vastusammud, kuid ta tunnistas samas, et Ukraina omanduses ei ole veebisaite, mis oleksid Venemaal niivõrd populaarsed.

Toimetaja: Laur ViirandSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.