ISIS ründas Afganistani provintsis riigitelevisiooni hoonet ({{commentsTotal}})

Afganistani julgeolekujõud Jalalabadis riikliku telejaama juures positsioonidele asumas.
Afganistani julgeolekujõud Jalalabadis riikliku telejaama juures positsioonidele asumas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Äärmusrühmitus ISIS teatas kolmapäeval, et enesetapurünnaku Afganistani idaprovintsi Nangarhari telejaamale korraldasid nemad.

Rünnakus provintsipealinnas Jalalabadis asuvale riiklikule telejaamale hukkus üks valvur ning kõik kolm ründajat, haavata sai vähemalt 17 inimest, vahendas Reuters.

ISIS võitleb Pakistaniga piirnevas Nangarhari provintsis üheaegselt nii Talibani kui Afganistani valitsusvägede vastu. Rünnaku ajal oli kosta telejaama hoone juurest tulistamist.

ISISe uudisteagentuur AMAQ teatas, et rünnaku korraldasid nende võitlejad. Taliban kinnitas, et nemad juhtunu taga ei ole.

Viimasel ajal on ISIS mitmetes USA õhurünnakutes ja erivägede operatsioonides kannatada saanud. ISISe Afganistani juht Abdul Hassib hukkus aprillis Afganistani-USA ühisoperatsiooni käigus Nangarharis.

 

Toimetaja: Karin KoppelSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.