Sarapuu: ATKO Grupi ettevõtted pole Tallinna prügihangetes osalenud ({{commentsTotal}})

{{1495018980000 | amCalendar}}

Tallinna prügiveondust kureeriva abilinnapea Arvo Sarapuu kinnitusel pole temale kuuluvad ettevõtted Tallinna linna prügiveo hangetes osalenud.

"Kui Tallinna vastutusvaldkonnas peaksid minule kuuluvad või minuga seotud ettevõtted osalema hangetel, siis ma arvan, et see ei ole õige," ütles Sarapuu kolmapäeval ERR-i teleuudistele.

Sarapuu kinnitusel pole Tallinna hangetel osalenud ei talle kuuluv ATKO Grupp ega selle ettevõtted.

"Jutt saab olla siin - sain sellest hiljem teada, et Harjumaal või kuskil maakonnas üks ettevõte, mis ATKO Grupiga on seotud, tegi pakkumise ja jäi viimaseks ja ei võtnud osa mitte ühestki tegevusest," ütles Sarapuu.

Sarapuu selgitas, et seetõttu ei saa siinkohal rääkida valetamisest, kui ta ERR-ile varem ütles, et pole prügiveohangetel osalenud, kuna pidas silmas just Tallinna hankeid.

"Ma veelkord rõhutan, et minu hallatava tööga ei ole minuga, minu tütarde, minu naisega seotud ettevõtted ühtegi pakkumist teinud ega osalenud hangetel. Kui see nii oleks olnud Tallinnas, siis tuleks tõesti neid asju teistmoodi arutada," nentis ta.

"ATKO Grupis on üsna palju ettevõtteid maakondades, töötab üle 600 inimese. Päevas tehakse sadu pakkumisi ja kui kuskil tehti mingi pakkumine, siis mina küll ei ütle, et see mõjutab kuidagi Tallinnat," nentis Sarapuu.

Mis puudutab aga seoseid Baltic Waste Managemendiga, mille omanik on Kaido Laanjärv, siis Sarapuu sõnul temal seosed puuduvad.

"Kui keegi ütleb, et Kaido Laanjärv, keda mina vaevalt tunnen, olen mõnel korral kokku puutunud, on töötanud minu alluvuses, siis see on vale. Ta ei ole kunagi minu alluvuses töötanud," ütles Sarapuu "Aktuaalsele kaamerale".

Esmaspäeval kirjutas ERR-i uudisteportaal, et riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni 8. mai istungi protokollist selgus, et Ragn-Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna ja Eesti Keskkonnateenuste (EKT) juhatuse esimees Argo Luude süüdistavad Tallinna abilinnapead Arvo Sarapuud katsetes korruptiivsel moel prügiärisse siseneda.

Sarapuu nimetas ERR-ile antud kommentaaris korruptsioonisüüdistusi absurdseteks ja ütles, et tegemist on laimuga.

Luude on avaldanud soovi anda sel teemal tunnistusi prokuratuurile või kaitsepolitseile.

Riigiprokuratuurile ei ole prügiveotüliga seoses kuriteoteadet laekunud, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai ERR-ile kolmapäeval.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili NaelSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.