Aprillis oli inflatsioon Euroopa Liidus kõrgeim Eestis ({{commentsTotal}})

Toidukaupadega ostukorv.
Toidukaupadega ostukorv. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Euroopa Liidu kõrgeim aastane inflatsioonimäär oli aprillis Eestis, kus see ulatus 3,6 protsendile.

Võrreldes märtsiga aeglustus inflatsioon kuues, püsis stabiilsena kolmes ja kiirenes üheksateistkümnes liikmesriigis, selgub Eurostati andmetest.

Kõige kõrgemad olid aastased inflatsioonimäärad aprillis 3,6 protsenti Eestis, 3,5 protsenti Leedus ja 3,3 protsenti Lätis.

Madalamaid olid määrad 0,6 protsenti Rumeenias, 0,7 protsenti Iirimaal ja 0,8 protsenti Slovakkias.

Euroala aastane inflatsioon kiires aprillis 1,9 protsendile märtsi 1,5 protsendilt. Euroopa Liidu aastane inflatsioon kiirenes aprillis 2 protsendile märtsi 1,6 protsendilt.

Allikas: BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.