Eesti Raudtee saab riigilt aastas 14 miljonit eurot täiendavat abi ({{commentsTotal}})

Eesti Raudtee
Eesti Raudtee Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandusministeerium taotles riigieelarvestrateegiast aastateks 2018-2021 aktsiaseltsile Eesti Raudtee (EVR) täiendavat riigiabi keskmiselt 14 miljonit eurot aastas.

Aastatel 2014-2016 on Eesti Raudtee teeninud kokku 17,3 miljonit eurot kahjumit ja tänavu on EVRi eelarveline kahjum planeeritud suurusjärgus 15 miljonit eurot, ütles majandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda ERRile.

"Vastavalt raudteeseadusele peab riik tagama EVRile kulude-tulude tasakaalu viie aasta arvestusperioodil ning sellest lähtuvalt taotles majandus- ja kommunikatsiooniministeerium riigieelarvestrateegias 2018-2021 EVRile täiendavalt riigiabi eraldisi keskmiselt ca 14 mln eurot aastas," lausus ta.

Aprillis valitsuses heaks kiidetud riigieelarvestrateegias ei kajastu Ruuda sõnul järgneva perioodi EVRi riigiabi eraldised, kuid majandusministeeriumi esitatud taotlus vaadatakse läbi uuesti suvise majandusprognoosi valguses.

Ta lisas, et eelmisel neljapäeval valitsuses heaks kiidetud investeeringutoetused raudteesse kogumahus umbes 32 miljonit eurot vähendavad otseselt ka riigieelarvestrateegia taotluses kajastatud EVRi rahastusvajadust.

Täpsustatud arvestused, kuidas valitsuse tehtud investeeringutoetuste otsused Eesti Raudtee järgneva perioodi majandusnäitajaid ja rahastusvajadust mõjutavad, on Ruuda kinnitusel tegemisel.

Toimetaja: Karin KoppelSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.