Prantsuse president avalikustas oma esimese valitsuse koosseisu ({{commentsTotal}})

Senine kaitseminister ja nüüdne välisminister Jean-Yves Le Drian.
Senine kaitseminister ja nüüdne välisminister Jean-Yves Le Drian. Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1495027620000 | amCalendar}}

Prantsuse uus president Emmanuel Macron avalikustas kolmapäeval oma esimese valitsuse koosseisu.

Välisministriks sai eelmise valitsuse kaitseminister Jean-Yves Le Drian (69), kes kuulub Sotsialistlikku Parteisse.

Kaitseministriks määrati Euroopa Parlamendi saadik Sylvie Goulard (59), kes alustas karjääri välisministeeriumis, kuid töötas ka 2001.-2004. aastani Euroopa Komisjoni juhtinud Romano Prodi nõunikuna.

Siseministriks sai Sotsialistliku Partei liige ja Lyoni linnapea Gérard Collomb (69). Justiitsministriks sai Macroni tsentristist liitlane, Demokraatliku Liikumise juht François Bayrou (65).

Majandusministriportfell läks parempoolsele Bruno Le Maire'ile (48), kes on üks kolmest konservatiivse erakonna Vabariiklased liikmest tulevases valitsuses.

Esmaspäeval nimetati peaministriks erakonna Vabariiklased liige, senine Le Havre'i linnapea Édouard Philippe (46).

Valitsuses on 22 liiget, see on väiksem kui eelmised.

Macron lubas kaasata valitsusse andekaid inimesi poliitilise spektri kõigist värvidest ja nii jättis ta ametisse ka kaks lahkuva sotsialistide valitsuse liiget - Le Driani ja Annick Girardini, viimasest saab Prantsuse ülemereterritooriumide minister.

President on täitnud ka sugude võrdse esindatuse lubaduse, kuid viie tähtsama ministri hulgas on siiski vaid üks naine - kaitseminister Sylvie Goulard. Ülejäänud kümme valitsuse naisliiget said muu hulgas kultuuri-, töö-, spordi-, tervishoiuministri portfelli.

Keskkonnaministriks sai tuntud ajakirjanik, kirjanik ja keskkonnakaitsja Nicolas Hulot, spordiministriks vehklemise olümpiavõitja Laura Flessel, kes on pärit Guadeloupe'i saarelt. Mõlemad on poliitikas uustulnukad.

Allikas: BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.