Berliin kaalub Incirliki asemele uusi baase ISIS-e vastaseks missiooniks ({{commentsTotal}})

Incirliki õhuväebaas Türgis.
Incirliki õhuväebaas Türgis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksa kaitseministeerium on koostanud nimekirja kaheksast kohast, kuhu oleks võimalik viia äärmusrühmituse ISIS vastast missiooni toetavad lennukid, kui Türgi ei lase jätkuvalt Saksa parlamendiliikmeid İncirliki baasi sõdureid külastama.

Kaitseminister Ursula von der Leyen ütles kolmapäeval, et üks töörühm on juba Jordaanias ja vaatab, kas sinna saaks viia Saksa hävituslennukid Tornado ja tankerlennuki. Kaalutakse ka Küprost.

Samal ajal jätkuvad läbirääkimised Türgiga, rõhutas minister.

Tüli põhjuseks on asjaolu, et Saksamaa andis asüüli Türgi sõjaväelastele, keda Ankara süüdistab seotuses juulikuise riigipöördekatsega. Vastuseks ei ole Türgi rahuldanud Saksa parlamendiliikmete palvet külastada umbes 270 Incirliki baasis teenivat sõdurit.

Allikas: BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.