Iirimaa peaminister teatas tagasiastumiskavatsusest ({{commentsTotal}})

Iirimaa peaminister Enda Kenny.
Iirimaa peaminister Enda Kenny. Autor/allikas: Christinne Muschi/Reuters/Scanpix

Iirimaa peaminister Enda Kenny teatas kolmapäeval, et astub erakonna Fine Gaeli juhikohalt tagasi hiljemalt 2. juuniks, kuid jätkab peaministrina kuni tema järeltulija jõuab sisse elada.

"Lähen Fine Gaeli juhikohalt erru täna keskööst," ütles Kenny avalduses.

"Jätkan erakonnajuhi kohusetäitjana kuniks minu järeltulija on Fine Gaeli juhivalimiste protsessi kaudu selgunud," lausus Kenny päevalehe Irish Times vahendusel. "Palusin Fine Gaeli juhatusel seda protsessi kiirendada ning viia see lõpuni reede, 2. juuli tööpäeva lõpuks," lisas ta.

"Tahan inimestele kinnitada, et terve selle siseprotsessi käigus jätkan peaministrikohustuste ja -vastutuste täitmist täiel määral." 

Kenny lisas, et annab oma järeltulijale lühikese, ent asjakohase perioodi valitsust toetavate osapoolte ning teiste parlamendiparteidega kohtumiseks, et arutada valitsuse tulevikku. Seejärel astub ta tagasi ka peaministri ametist.

Allikas: BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.