Ukraina peatas Läänt pahandanud korruptsioonieelnõu ({{commentsTotal}})

Ukraina ülemraada.
Ukraina ülemraada. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ukraina rahvaesindajad peatasid kolmapäeval lääneriikides muret tekitanud seaduseelnõu menetlemise, sest kardetakse, et see pärsib võitlust korruptsiooniga.

Ülemraada otsustas eelnõu ümber töötada, kuna kriitikute väitel kaitses see tipp-poliitikuid ja mõjuvõimsaid ärimehi.

Otsus langetati ajal, mil Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) töörühm kohtub Kiievis Ukraina peaministri Volodõmõr Groismaniga.

IMF on tõstnud Ukraina riikliku korruptsioonitõrjebüroo (NABU) esile kui ereda näita Kiievi kindlast tahtest viia läbi muudatused, mida nõudsid Euroopa Liitu pooldavad meeleavaldajad, kui nad 2014. aastal Moskva-meelse režiimi kukutasid.

NABU asutati 2015. aastal, kuid büroo hakkas ruttu kohtama vastuseisu institutsioonidelt nagu peaprokuratuur ja riiklik julgeolekuteenistus (SBU). Analüütikute hinnangul alluvad mõlemad võimuladviku huvidele ega ole suutelised nende finantsmahhinatsioonide kohta sõltumatut juurdlust läbi viima.

Kritiseeritav eelnõu oleks lubanud kas prokuratuuril või SBU-l juhtumi NABU-lt üle võtta, et see siis sisuliselt sulgeda.

Eelnõu vastu võttis sõna ka juhtivate tööstusriikide ühendus G7.

Itaalia suursaadik Davide La Cecilia väljendas esmaspäeval Twitteris muret eelnõu olemuse pärast, sest see seab ohtu korruptsioonivastase võitluse.

IMF-i meeskond kohtus Groismaniga, et kontrollida tema tegelikku tahet korruptsioon välja juurida ja rakendada kokkuhoiumeetmeid, mida nõutakse 15,7 miljardi euro suuruses Ukraina päästepaketis.

Allikas: BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.