USA senati komisjon kutsus Comey tunnistusi andma ({{commentsTotal}})

FBI direktor James Comey.
FBI direktor James Comey. Autor/allikas: Jim Watson/AFP/Scanpix

Venemaa sekkumist USA valimistesse ja president Donald Trumpi valimismeeskonna väidetavat kokkumängu Moskvaga uuriv USA senati komisjon esitas kolmapäeval taotluse, millega kutsus Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) vallandatud juhi James Comey komisjoni tunnistusi andma.

Senati luurekomisjoni vabariiklasest juht ja demokraadist asejuht saatsid Comeyle kirja, milles "taotletakse tema ilmumist komisjoni ette nii avatud kui ka suletud istungiks", teatas komisjon.

Lisaks kirjutati ka FBI juhi kohusetäitjale Andrew McCabe'ile, milles taotleti "mis tahes märkmeid või memorandumeid", mille Comey kirjutas suhtlusest Trumpiga enne möödunud nädalal toimunud vallandamist.

Allikas: BNSSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.