Amserv Grupi käive kasvas eelmisel aastal 10 protsenti 126 miljoni euroni ({{commentsTotal}})

Autod müügisalongis.
Autod müügisalongis. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Amserv Grupi müügitulu kasvas mullu 10 protsenti 126 miljoni euroni ning ettevõte kasum oli 1,3 miljonit eurot.

Amserv Grupp investeeris lõppenud majandusaastal täieliku ümberehituse läbinud klienditeenindusaladesse ja juurdeehitustesse ligi kaks miljonit eurot, teatas Amserv.

Sel aastal jätkab ettevõte tulevikku suunatud investeeringute tegemist, üle neljandiku 546 000-eurosest investeeringute mahust suunatakse erinevatesse tarkvaralahendusse.

Eelmisel aastal võeti Eestis esmakordselt arvele 26 227 uut ning 11 633 kasutatud sõiduautot ja tarbesõidukit ehk 9,9 protsenti rohkem kui aasta varem.

Amserv Grupi tegevjuhi Rene Vareki sõnul õnnestus Amservil turust kaks korda kiiremini kasvada ning ettevõtte müüs nii Eestis kui Lätis ligi 20 protsenti rohkem autosid.

Kõige jõulisemalt kasvas müügis keskklassi segment, vähenes maasturite ja luksusautode osakaal, kuigi absoluutnumbrites müüdi ka neid varasemast enam.

"Peamised muutused Eesti tarbijate käitumises tulenevad võimalikest eelseisvatest sõiduautode maksustamise muudatustest. Näiteks tarbesõidukite kasvu põhjustas otseselt seadusemuudatus, mille järel hakkasid ettevõtjad võimalusel tarbesõidukeid eelistama," ütles Varek.

Amserv Grupp prognoosib majandusaasta aruandes, et tänavu müüakse Eestis 29 000 uut sõiduautot ehk 10,9 protsenti rohkem kui möödunud aastal.

Amservil on Eestis ja Lätis 11 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad seitset automarki: Toyota, Lexus, Opel, Chevrolet, Hyundai, Peugeot ja Saab.

Amserv Grupis töötab ligi 450 töötajat.

Toimetaja: Marek KuulSoomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.Soomest tuleb endiselt rohkem reisijaid Tallinna kui Eestist Helsingisse sõidab.
Tallinna-Helsingi liini suuremad laevad sörgivad kasvava nõudluse sabas

Kuigi kiirlaevu tuleb Tallinna-Helsingi liinile üha juurde, on ka nende täituvus jätkuvalt tõusuteel. Populaarsematel päevadel või kellaaegadel võib juhtuda, et piletid on täielikult välja müüdud, sest nõudlus üha kasvab.

Nahaarst: päikesekreemide peale lootma jääda ei saa

Soojade ilmade ja selge taeva mõjul on kannatada saanud juba ilmselt nii mõnegi eestlase hell nahk. Ainult päikesekreemide kaitsvale mõjule Ida-Tallinna keskhaigla nahaarst Pille Konno sõnul loota ei tohiks.

SaatevigadSaatevigad
Vaata "Pealtnägija" lõppenud hooaja naljakamaid apsakaid

Sel nädalal pani ETV uuriva ajakirjanduse lipulaev "Pealtnägija" oma hooajale punkti, et juba sügisel jälle teleekraanil tagasi olla.

Eurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.